Serdecznie zapraszamy na Andrzejki, które odbędą się 20 listopada 2021 r. w Dużej Świetlicy w Lubyczy Królewskiej! Liczba miejsc ograniczona! Zapisy i wpłaty do 10 listopada. Koszt to 170 zł od osoby. 10 zł od każdej osoby zostanie przeznaczone na leczenie Mateusza Knapa. (więcej…)

20 października w Dużej Świetlicy odbył się Etap Gminny X Powiatowego Konkursu Recytatorskiego im. Tomasza Zamoyskiego. W konkursie wzięło udział 22 uczestników z klas szkół podstawowych z Lubyczy Królewskiej i Machnowa Nowego. Komisja konkursowa w składzie: Elżbieta Dziuba, Alicja Żmuda, Wioletta Reguła, Dominika Moskwa i Elżbieta Flis, zdecydowała się wyróżnić następujących uczestników konkursu w poszczególnych kategoriach wiekowych:

(więcej…)

W ramach IV Jarmarku Bożonarodzeniowego, który będzie odbywał się w grudniu, już dziś zapraszamy dzieci na jego pierwszą część – wycieczkę do Muzeum Bombki Choinkowej w Nowej Dębie. Wycieczka odbędzie się 27 listopada (sobota). Liczba miejsc ograniczona. Po wizycie w muzeum dzieci będą miały okazję trochę się zmęczyć w rzeszowskim Parku Trampolin. Koszt wycieczki to 160 zł. W cenie jest: bilet wstępu do muzeum wraz z oprowadzeniem, warsztatami oraz bombką imienną, którą otrzyma każde dziecko, obiad w Nowej Dębie, bilet do Parku Trampolin (2 godziny), transport i ubezpieczenie. Posiłek w McDonald`s – koszt własny. Zapisy na wycieczkę do 29 października, a wpłaty do 12 listopada – termin ustalony jest na podstawie terminów muzeum. Aby każde dziecko otrzymało bombkę choinkową, muzeum musi otrzymać listę imienną uczestników maksymalnie do 2 tygodni przed przyjazdem.

(więcej…)

Zapraszamy uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych do wzięcia udziału w etapie gminnym X Powiatowego Konkursu Recytatorskiego im. Tomasza Zamoyskiego. Etap gminny konkursu odbędzie się 19 października 2021 r. o godzinie 9.00 w Dużej Świetlicy w Lubyczy Królewskiej. Zgłoszenia przyjmujemy do 15 października. (więcej…)

Serdecznie zapraszamy dzieci w wieku od 6 do 11 lat do wzięcia udziału w grze miejskiej pt. „Zaginiony rozkaz Piłsudskiego”, organizowanej z okazji Święta Niepodległości. Dzieci będą dzielone na 3 grupy po 10 osób. Zapisy trwają do 29 października pod numerem telefonu 509 207 465 lub przez messengera biblioteki.

(więcej…)

Drodzy Czytelnicy, Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu przekazało na nasze ręce najnowszą publikację dla najmłodszych pt. „Zaczarowane podróże. Unia Europejska, przygoda i my”. Książka to pełna przygód podróż sympatycznych bohaterów przez Polskę, śladami projektów dofinansowanych przez Program Infrastruktury i Środowisko 2014-2020. Autorką tej wyjątkowej historii jest Beata Ostrowicka – jedna z najbardziej cenionych polskich autorek książek dla dzieci.

(więcej…)

1 października nasza lubycka świetlica zamieniła się w strasssssssznie fajny las i komnatę czarownic. Wszystko za sprawą Nocy Bibliotek, którą zorganizowałyśmy dla naszych odważnych dzieci. Uczestnicy mieli za zadanie wspólnie rozwiązać zagadki, by dowiedzieć się co takiego ukryły przed nimi czarownice! Współpraca, wspólne rozwiązywanie zadań i opowiadanie strasznych opowieści opłaciło się.  Dzieci poradziły sobie rewelacyjnie i niczego się nie bały!

Biblioteka w Machnowie Nowym Filia również zadbała o to, by dzieci z Machnowa Nowego i okolic wspólnie z nami mogły spędzić w Lubyczy Królewskiej Noc Bibliotek, która odbyła się 2 października! Śmiechom, strachom i zagadkom nie było końca.

(więcej…)

Serdecznie zapraszamy mieszkańców Gminy Lubycza Królewska do wzięcia udziału w realizacji czytanej inscenizacji dramatu Adama Mickiewicza pt. „Dziady, część II”. Próby do inscenizacji odbywać się będą w Lubyczy Królewskiej (Duża Świetlica), w godzinach popołudniowych. Występ planowany jest na 5 listopada 2021 r. w Cerkwi św. Mikołaja w Siedliskach. Zapisy pod numerem telefonu 509 207 465 lub przez Messengera.

(więcej…)

Serdecznie zapraszamy dzieci w wieku od 7 do 12 lat na strasssssznie fajną Noc Bibliotek! Spotykamy się 1 października o godz. 19.30 pod naszą biblioteką, by udać się na nocną wyprawę do „ciemnego lasu”, skąd wyjść można przechodząc jedynie przez przerażająco wielką komnatę czarownic. Jak znaleźć drogę powrotną? Dowiecie się za tydzień w piątek! O ile rozwiążecie wszystkie zagadki.

(więcej…)

Serdecznie gratulujemy Pani Agnieszce Kusiak z Sołectwa Lubycza Królewska oraz Paniom z KGW Żurawce Osada, które reprezentowały Gminę Lubycza Królewska na Dożynkach Wojewódzkich. Pani Agnieszka Kusiak zajęła I miejsce w Konkursie Powiatowym na najpiękniejszy wieniec dożynkowy w kategorii Wieniec nowoczesny oraz została wyróżniona w Wojewódzkim Konkursie na najpiękniejszy wieniec dożynkowy, również w tej samej kategorii.  Wieniec dożynkowy zaprezentowały w delegacji dożynkowej: Maria Taras, Bronisława Żeleźna, Władysława Śliwa i Bożena Jaremczuk oraz dwie najmłodsze delegatki: Martyna Taras i Nina Światowiec.

(więcej…)

Wszystkie prawa zastrzeżone - © 2021 Lubycza Czyta