
Zapraszamy wszystkie chętne dzieci do wzięcia udziału w konkursie recytatorskim pod hasłem „Co słonko widziało” organizowanym przez Gminną Bibliotekę Publiczną oraz Filię Biblioteczną w Machnowie Nowym. Konkurs odbędzie się w Tygodniu Bibliotek w ramach obchodów 600-lecia Lubyczy Królewskiej, 65-lecia Gminnej Biblioteki Publicznej w Lubyczy Królewskiej, a także w 180. rocznicę urodzin Marii Konopnickiej. (więcej…)

Informujemy, że od 1 lutego 2022 r. zmieniają się godziny działalności Gminnej Biblioteki Publicznej w Lubyczy Królewskiej. (więcej…)

Sztab 30 Finału WOŚP przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Lubyczy Królewskiej organizuje po raz pierwszy licytację on-line gadżetów WOŚP. Licytacja rozpocznie się 26 stycznia 2022 roku o godz.10. Licytacie będzie trwała do 28 stycznia 2022 roku do godz. 15.00. Licytacja odbędzie się za pomocą komunikatora Skype pod linkiem: https://join.skype.com/fODxbofsnYgn

Piszesz wiersze? Masz pomysł na bajkę lub opowiadanie? Wyślij je do nas na adres biblioteka@lubycza.pl. W konkursie mogą wziąć udział dzieci, młodzież i dorośli.Wymóg jest jeden. Wszystkie prace powinny nawiązywać do historii Lubyczy Królewskiej lub Gminnej Biblioteki Publicznej. Czekamy na Wasze prace do 18 lutego 2022 r. Konkurs organizowany jest z okazji 600-lecia Lubyczy Królewskiej oraz 65-lecia Gminnej Biblioteki Publicznej w Lubyczy Królewskiej. Regulamin konkursu znajduje się na www.lubyczaczyta.pl.

Z okazji Waszego święta składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia, szczęścia oraz długich lat życia wypełnionych radością, szacunkiem i życzliwością. Życzymy, aby Wasze wnuki i prawnuki były dla Was źródłem nieustannej radości, bezinteresownej miłości oraz powodem do dumy. (więcej…)

Już dziś zapraszamy na pierwszy wykład regionalisty Zdzisława Pizuna pt. „600-lat Lubyczy Królewskiej”, który odbędzie się 25 stycznia 2022 r. o godz. 17.00 w Dużej Świetlicy. Treścią wykładu będą rozważania historyczne na temat początków Lubyczy Królewskiej. Usłyszymy o wczesnośredniowiecznym grodzisku zwanym horodyszczem, lokacji wsi Lubicz na prawie wołoskim, wołoskich braciach – Jakubie i Miczce, dokumencie księcia mazowieckiego i bełskiego Siemowita IV z 15 czerwca 1422 r., transumpcie króla Zygmunta Augusta z 20 kwietnia 1554 r., wsi Lubyczy i kniaziostwie lubyckim jako odrębnych jednostkach prawnych, statusie prawnym kniaziów lubyckich oraz obronie ich praw do dziedzicznej ziemi i wolności nadanych w przywileju.

Zapraszamy na cykl wykładów zorganizowanych w ramach obchodów 600-lecia Lubyczy Królewskiej – Lubycza okiem lubyckich regionalistów. Historia, język i kultura. Sześć wykładów na sześćsetlecie Lubyczy Królewskiej: 1. Zdzisław Pizun, 600-lecie Lubyczy Królewskiej – 25 stycznia (wtorek), godz. 17.00., 2. Mariusz Koper, Lubycza Królewska i okolice w badaniach polskich i ukraińskich językoznawców – 16 lutego (środa), godz. 17.00., 3. Zdzisław Pizun, Powstanie i restytucja miasta Lubycza Królewska – 15 marca (wtorek), godz. 17.00.

Drodzy Czytelnicy! W ten magiczny czas zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia życzymy wszystkim Mieszkańcom Gminy Lubycza Królewska aby były to święta piękne i szczęśliwe, przepełnione radością i uśmiechem na twarzy. Aby nigdy ne zabrakło wokół Was życzliwych ludzi, którzy pomogą przezwyciężyć wszelkie trudności. Niech w naszych sercach nigdy nie zabranie otuchy i nadziei. Niech nie zabraknie wyobraźni i wrażliwości, abyśmy potrafili rozpoznać wielkie dary w tym, czym na co dzień jesteśmy obdarowywani. (więcej…)

To już ostatnia niespodzianka przed Świętami Bożego Narodzenia. Zapraszamy do posłuchania fragmentów „Dziadka do orzechów” autorstwa E.T.A. Hoffmanna.
Opowiadanie przeczytali Burmistrz Lubyczy Królewskiej Marek Łuszczyński, Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Lubyczy Królewskiej Alicja Żmuda, pracownice biblioteki: Elżbieta Flis i Dominika Moskwa oraz nasi zdolni mieszkańcy: Lena Noworol, Barbara Machlarz, Bartosz Machlarz, Alicja i Katarzyna Rybińskie, Władysława Śliwa oraz Krzysztof Ozdoba. Dziękujemy również pani Magdalenie Tereszczuk – Prezesowi Lokalnej Organizacji Turystycznej „Roztocze” za przyjęcie zaproszenia i przeczytanie jednego z fragmentów opowieści

Już jest! Miał się ukazać 23 grudnia, ale wrzucamy go dziś. W czwartek 16 grudnia grupa zapaleńców hałasowała w Alechatki w Hucie Lubyckiej, żeby zmajstrować dla Was teledysk do kolędy pt. „Gore gwiazda Jezusowi”. Z tego miejsca serdecznie dziękujemy właścicielom Alechatkom za udostępnienie nam przepięknej i klimatycznej chatki, gdzie nagraliśmy prawie wszystkie sceny. To miejsce pełne uroku, które z całego serca polecamy. Tam wypoczniecie i naładujecie akumulatory!