Za nami świetna przygoda w Rzeszowie! 21 lipca w ramach Wakacji w bibliotece odwiedziliśmy to piękne miasto. Dzieci obejrzały kolekcję Muzeum Dobranocek, gdzie spotkały się z Misiem Uszatkiem, Jackiem i Agatką, Bolkiem i Lolkiem oraz innymi bohaterami dobranocek. Mieliśmy okazję również usiąść w mini sali kinowej i obejrzeć dawne bajki. Po zwiedzeniu muzeum wybraliśmy się na obiad, żeby nabrać siły na zabawę w parku trampolin Park Trampolin JumpWorld Rzeszów. Podskokom nie było końca!

(więcej…)

23 sierpnia w ramach Wakacji z biblioteką nasi najmłodsi mieli okazję wziąć udział w warsztatach ceramicznych z pracownią Wartobozroztocza. Na zajęciach dzieci spróbowały swoich sił w wykonaniu własnych kubków i flakonów razem z Panem Mirosławem Lipskim, a także wykonały naszyjniki oraz figurki z gliny. Pani Magdalena Drożdż przybliżyła również historię ceramiki. Dziękujemy za świetnie spędzony czas! Niedługo dzieci będą mogły odebrać swoje wyroby, które musiały zostać wypalone w piecu.

(więcej…)

W czwartek 22 czerwca w ramach Wakacji z biblioteką dzieci wzięły udział w sesji fotograficznej w stylu hawajskim. Kolorowe stylizacje, które przygotowały razem z rodzicami, nadały zdjęciom niepowtarzalny charakter. Sesję zakończyliśmy Festiwalem Kolorów. Dziękujemy serdecznie za wielkie zaangażowanie i zapraszamy do oglądania! (więcej…)

8 sierpnia rusza Horyniec-Zdrój ART Festiwal. W tym roku również w Lubyczy Królewskiej będziemy gościć znamienite osobistości! Na pierwsze spotkanie zapraszamy już 9 sierpnia do Sali Konferencyjnej Urzędu Miejskiego. Będzie poetycko, muzycznie, sympatycznie i ciekawie. W programie:

(więcej…)

Departament Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich zachęca do udziału mieszkańców Gminy Lubycza Królewska do udziału w konkursie pod nazwą „Konkurs na
najładniejszy wieniec dożynkowy tradycyjny i współczesny”, którego organizatorem jest Województwo Lubelskie. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w dniu 12 września 2021 roku podczas Dożynek Wojewódzkich w gminie Lubycza Królewska, powiat tomaszowski. Regulamin konkursu znajduje się poniżej.

(więcej…)

Burmistrz Lubyczy Królewskiej zaprasza do wzięcia udziału w konkursie na „Najpiękniejszy wieniec dożynkowy 2021”. Zgłoszenia do konkursu przyjmowane będą do 10 sierpnia 2021 r. lub osobiście w Gminnej Bibliotece Publicznej w Lubyczy Królewskiej. Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się 20 sierpnia 2021 r. o godzinie 13.30. Wieńce należy dostarczyć do świetlicy wiejskiej w Lubyczy Królewskiej przy ul. Jana III Sobieskiego 6 20 sierpnia 2021 do godziny 13:00. Zwycięzcy wezmą udział w konkursie „Najładniejszy wieniec dożynkowy tradycyjny i współczesny” podczas Dożynek Wojewódzkich 12 września 2021 roku w Lubyczy Królewskiej. (więcej…)

Za nami pierwszy dzień wakacji z biblioteką! Dzisiaj razem z naszymi najmłodszymi wybraliśmy się do parku miejskiego. Dzieci miały okazję spróbować swoich sił w malowaniu przyrody. A już jutro czeka nas Gofromania! (więcej…)

Zapraszamy dzieci w wieku od 7 lat z Gminy Lubycza Królewska na wakacyjne zajęcia w bibliotece, które odbędą się w terminach 19-23 lipca i 16-20 sierpnia. W lipcu wspólnie wyruszymy w plener malarski, gdzie na świeżym powietrzu będziemy uwieczniać przyrodę Lubyczy Królewskiej. Wykonamy również przepyszne gofry na zajęciach kulinarnych. Dzieci będą miały okazję wziąć udział w warsztatach ceramicznych, które poprowadzi pracownia Wartobozroztocza. Gratką dla najmłodszych będzie sesja fotograficzna w klimacie hawajskim. Przebranie jest obowiązkowe! Dla dziewczynek naszyjniki z kwiatów i spódniczki, a dla chłopców koszule hawajskie – niech poniesie Was fantazja! 21 lipca planujemy również wycieczkę do Rzeszowa, gdzie odwiedzimy Muzeum Dobranocek, JumpWorld Rzeszów, starówkę rzeszowską i McDonald`s. Koszt wycieczki to 130 zł. W cenie jest również przejazd, ubezpieczenie i obiad. Liczba miejsc jest ograniczona!

(więcej…)

5 czerwca 2021 r. (sobota) mieliśmy przyjemność gościć w Siedliskach ekipę TVP3 Lublin, która w ramach programu Wiosna z TVP3 Lublin spędziła w Siedliskach cały dzień. Gośćmi programu byli: Sebastian Trojak – Członek Zarządu Województwa Lubelskiego, Mariusz Lewko – Przewodniczący Rady Miejskiej w Lubyczy Królewskiej, Marek Łuszczyński – Burmistrz Lubyczy Królewskiej, Wojciech Żukowski – Burmistrz Tomaszowa Lubelskiego, Bogusław Łyszczarz – leśniczy Leśnictwa Siedliska (Nadleśnictwo Tomaszów), Małgorzata Ciuryło z Lubelskich Parków Krajobrazowych Oddział w Zamościu, Alicja Żmuda – Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Lubyczy Królewskiej, Daniel Tereszczuk – archeolog oraz Paweł Borowiec – pracownik Muzeum Skamieniałych Drzew w Siedliskach.

(więcej…)

W 2020 roku z inicjatywy Marka Łuszczyńskiego – Burmistrza Lubyczy Królewskiej, Gmina Lubycza Królewska wystąpiła do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego z wnioskiem o rozpoczęcie działań związanych z utworzeniem Geoparku „Kamienny Las na Roztoczu”. Pomysł został zaopiniowany pozytywnie, a utworzenie geoparku zostało wpisane do nowej Strategii Rozwoju Województwa Lubelskiego do 2030 roku, jako przedsięwzięcie flagowe.

W czerwcu 2021 r. udało się nam pozyskać 10 tys. zł na promocję projektu, ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego. (więcej…)

Wszystkie prawa zastrzeżone - © 2021 Lubycza Czyta