Gminna Biblioteka Publiczna w Lubyczy Królewskiej zaprasza dzieci w wieku od 7 do 12 lat na warsztaty pt. „Palma bije, palma trzaska!” z tworzenia palm wielkanocnych. Warsztaty odbędą się 25 marca 2021 r. o godz. 15.30. w jednej z sal Klubu Seniora. Liczba miejsc jest ograniczona do 6 osób. Palmy, które zostaną stworzone podczas warsztatów wezmą udział w IX Powiatowym Konkursie na Palmę Wielkanocną.

(więcej…)

Zapraszamy dzieci w wieku od 7 do 12 lat na warsztaty z wypieku wielkanocnych babeczek. Warsztaty odbędą się 19 i 26 marca w godzinach 16.30-18.00. Zapisy są obowiązkowe. Liczba miejsc jest ograniczona – 10 osób – po 5 osób na dany dzień.Zapisów można dokonywać telefonicznie lub przez fanpage biblioteki. (więcej…)

Konkurs na najlepszą okładkę do antologii o królu Janie III Sobieskim rozpoczyna się 21 października i kończy 28 października. W I etapie konkursu głosują Państwo spośród 30 okładek wykonanych przez uczestników warsztatów w ramach projektu „Komiksowy Sobieski” realizowanego w ramach Programu Kultura Dostępna dofinansowanego przez Narodowe Centrum Kultury ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Kultury.

(więcej…)

W sobotę 19 września w ramach projektu pt. „Sam Bóg ciasto na korowaj miesi – obrzęd tradycyjny” dzieci z gminy Lubycza Królewska wzięły udział w warsztatach pieczenia korowaja dziecięcego. Warsztaty poprowadziła Pani Elżbieta Różaniecka. Najmłodsi mieli okazję zobaczyć jak wyrabia się ciasto na korowaj i jak taki korowaj powinien wyglądać. Upieczony korowaj zostanie zaprezentowany podczas przedstawienia, które odbędzie się 9 października.

Projekt został dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „EtnoPolska 2020”.

(więcej…)

Panie z KGw w terenu Gminy Lubycza królewska przez kilka dni brały udział w warsztatach wypieku korowaja weselnego, który został zaprezentowany podczas piątkowego przedstawienia pt. „Sam Bóg ciasto na korowaj miesi… – obrzęd tradycyjny”. Warsztaty poprowadziła pani Elżbieta Różaniecka. W ostatnim dniu warsztatów, na spotkaniu gościły także dzieci, które pomogły stroić korowaj, a także przystroiły korowaj, który upiekły..Warsztaty zostały przeprowadzone w ramach projektu pt. „Sam Bóg ciasto na korowaj miesi…-obrzęd tradycyjny”, dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „EtnoPolska 2020.”

(więcej…)

W sierpniu dzieci z naszej gminy miały okazję spotkać się z panem Robertem Kuźniarzem i porozmawiać o zdrowych nawykach i zdrowym odżywianiu. Czas umiliły quizy i zagadki, a na koniec został zorganizowany grill. Spotkanie było możliwe dzięki środkom z Funduszu Promocji Owoców i Warzyw.

(więcej…)

Zapraszamy chętne dzieci i osoby dorosłe (w tym szczegolnie panie z Kół Gospodyń Wiejskich z naszej gminy) na warsztaty wypieku korowaja weselnego. Warsztaty poprowadzi pani Ela Różaniecka. Warsztaty są bezpłatne. Projekt został dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Etnopolska 2020”.

(więcej…)

Ostatnim etapem dotyczącym warsztatów realizowanych w ramach zadania „Komiksowy Sobieski” dofinansowanego z MKiDN z programu „Kultura Dostępna” były warsztaty komiksowe poprowadzone przez pana Macieja Pałkę z Lublina. Dzieci wykonały swój autorski komiks oraz dowiedziały się o tym, jak wygląda praca rysownika.
Warsztaty były dopełnieniem warsztatów rysunkowych oraz historycznych. W ich ramach powstały komiksy, narysowane przez uczestników zadania. Już niedługo przedstawimy Wam okładki konkursowe i zaczniemy głosowanie na najlepszą. (więcej…)

We wtorek 28 lipca nasi mali rysownicy mieli okazję wziąć udział w warsztatach historycznych poprowadzonych przez Pana Mariusza Lewko – historyka, regionalistę. Podczas zajęć dzieci poznały postać króla Jana III Sobieskiego. Dodatkowo miały okazję odegrać scenkę na temat najazdu Tatarów na Siedliska oraz stworzyć własną mapę bitwy. A na koniec stworzyły scenariusz komiksu na bazie przeprowadzonych zajęć.

(więcej…)

Rozpoczęliśmy pierwsze warsztaty w ramach zadania pt. „Komiksowy Sobieski”, realizowanego przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Lubyczy Królewskiej dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz Programu Kultura Dostępna.  W 3 miejscowościach: Żurawce, Siedliska i Lubycza Królewska warsztaty rysunkowe prowadzi Pani Aleksandra Jędrzejewska.
Dzieci uczyły się rysowania takich elementów jak twarz, oczy, usta, włosy itp. (więcej…)

Wszystkie prawa zastrzeżone - © 2021 Lubycza Czyta