11 grudnia 2021 r. odbyły się warsztaty pt. „Makramowe wariacje” dla dorosłych. Warsztaty poprowadziła Wioleta Drej z Rencami Splatane. Frekwencja i humory dopisały. Uczestnicy stworzyli własne ozdoby bożonarodzeniowe.

(więcej…)

23 sierpnia w ramach Wakacji z biblioteką nasi najmłodsi mieli okazję wziąć udział w warsztatach ceramicznych z pracownią Wartobozroztocza. Na zajęciach dzieci spróbowały swoich sił w wykonaniu własnych kubków i flakonów razem z Panem Mirosławem Lipskim, a także wykonały naszyjniki oraz figurki z gliny. Pani Magdalena Drożdż przybliżyła również historię ceramiki. Dziękujemy za świetnie spędzony czas! Niedługo dzieci będą mogły odebrać swoje wyroby, które musiały zostać wypalone w piecu.

(więcej…)

8 sierpnia rusza Horyniec-Zdrój ART Festiwal. W tym roku również w Lubyczy Królewskiej będziemy gościć znamienite osobistości! Na pierwsze spotkanie zapraszamy już 9 sierpnia do Sali Konferencyjnej Urzędu Miejskiego. Będzie poetycko, muzycznie, sympatycznie i ciekawie. W programie:

(więcej…)

Za nami pierwszy dzień wakacji z biblioteką! Dzisiaj razem z naszymi najmłodszymi wybraliśmy się do parku miejskiego. Dzieci miały okazję spróbować swoich sił w malowaniu przyrody. A już jutro czeka nas Gofromania! (więcej…)

Gminna Biblioteka Publiczna w Lubyczy Królewskiej zaprasza dzieci w wieku od 7 do 12 lat na warsztaty pt. „Palma bije, palma trzaska!” z tworzenia palm wielkanocnych. Warsztaty odbędą się 25 marca 2021 r. o godz. 15.30. w jednej z sal Klubu Seniora. Liczba miejsc jest ograniczona do 6 osób. Palmy, które zostaną stworzone podczas warsztatów wezmą udział w IX Powiatowym Konkursie na Palmę Wielkanocną.

(więcej…)

Zapraszamy dzieci w wieku od 7 do 12 lat na warsztaty z wypieku wielkanocnych babeczek. Warsztaty odbędą się 19 i 26 marca w godzinach 16.30-18.00. Zapisy są obowiązkowe. Liczba miejsc jest ograniczona – 10 osób – po 5 osób na dany dzień.Zapisów można dokonywać telefonicznie lub przez fanpage biblioteki. (więcej…)

Konkurs na najlepszą okładkę do antologii o królu Janie III Sobieskim rozpoczyna się 21 października i kończy 28 października. W I etapie konkursu głosują Państwo spośród 30 okładek wykonanych przez uczestników warsztatów w ramach projektu „Komiksowy Sobieski” realizowanego w ramach Programu Kultura Dostępna dofinansowanego przez Narodowe Centrum Kultury ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Kultury.

(więcej…)

W sobotę 19 września w ramach projektu pt. „Sam Bóg ciasto na korowaj miesi – obrzęd tradycyjny” dzieci z gminy Lubycza Królewska wzięły udział w warsztatach pieczenia korowaja dziecięcego. Warsztaty poprowadziła Pani Elżbieta Różaniecka. Najmłodsi mieli okazję zobaczyć jak wyrabia się ciasto na korowaj i jak taki korowaj powinien wyglądać. Upieczony korowaj zostanie zaprezentowany podczas przedstawienia, które odbędzie się 9 października.

Projekt został dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „EtnoPolska 2020”.

(więcej…)

Panie z KGw w terenu Gminy Lubycza królewska przez kilka dni brały udział w warsztatach wypieku korowaja weselnego, który został zaprezentowany podczas piątkowego przedstawienia pt. „Sam Bóg ciasto na korowaj miesi… – obrzęd tradycyjny”. Warsztaty poprowadziła pani Elżbieta Różaniecka. W ostatnim dniu warsztatów, na spotkaniu gościły także dzieci, które pomogły stroić korowaj, a także przystroiły korowaj, który upiekły..Warsztaty zostały przeprowadzone w ramach projektu pt. „Sam Bóg ciasto na korowaj miesi…-obrzęd tradycyjny”, dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „EtnoPolska 2020.”

(więcej…)

W sierpniu dzieci z naszej gminy miały okazję spotkać się z panem Robertem Kuźniarzem i porozmawiać o zdrowych nawykach i zdrowym odżywianiu. Czas umiliły quizy i zagadki, a na koniec został zorganizowany grill. Spotkanie było możliwe dzięki środkom z Funduszu Promocji Owoców i Warzyw.

(więcej…)

Wszystkie prawa zastrzeżone - © 2023 Lubycza Czyta