Serdecznie zapraszamy rodziców z dziećmi w wieku przedszkolnym do naszej biblioteki po wyprawkę dla naszych najmłodszych. Dzieci znajdą w wyprawce wyjątkową książkę „Pierwsze czytanki dla …”, dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka, a także Kartę Małego Czytelnika. Za każde odwiedziny w bibliotece i wypożyczenie minimum 1 książki z działu dziecięcego Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelniczy status.

(więcej…)

Jest nam bardzo miło poinformować, że nasza biblioteka uzyskała dofinansowanie na zakup nowości wydawniczych w ramach realizacji zadania: „Dofinansowania dla bibliotek publicznych na zakup nowości wydawniczych oraz usług i zdalnego dostępu do książek w formatach e-booków i/lub audiobooków i/lub synchrobooków – Priorytet 1, Kierunek interwencji 1.1. w ramach NPRCz 2.0”.  Kwota jaka została przekazana przez ministerstwo na zakup nowości to 5 380 zł.

„Dofinansowano ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025”.

(więcej…)

8 sierpnia rusza Horyniec-Zdrój ART Festiwal. W tym roku również w Lubyczy Królewskiej będziemy gościć znamienite osobistości! Na pierwsze spotkanie zapraszamy już 9 sierpnia do Sali Konferencyjnej Urzędu Miejskiego. Będzie poetycko, muzycznie, sympatycznie i ciekawie. W programie:

(więcej…)

5 czerwca 2021 r. (sobota) mieliśmy przyjemność gościć w Siedliskach ekipę TVP3 Lublin, która w ramach programu Wiosna z TVP3 Lublin spędziła w Siedliskach cały dzień. Gośćmi programu byli: Sebastian Trojak – Członek Zarządu Województwa Lubelskiego, Mariusz Lewko – Przewodniczący Rady Miejskiej w Lubyczy Królewskiej, Marek Łuszczyński – Burmistrz Lubyczy Królewskiej, Wojciech Żukowski – Burmistrz Tomaszowa Lubelskiego, Bogusław Łyszczarz – leśniczy Leśnictwa Siedliska (Nadleśnictwo Tomaszów), Małgorzata Ciuryło z Lubelskich Parków Krajobrazowych Oddział w Zamościu, Alicja Żmuda – Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Lubyczy Królewskiej, Daniel Tereszczuk – archeolog oraz Paweł Borowiec – pracownik Muzeum Skamieniałych Drzew w Siedliskach.

(więcej…)

29 grudnia odbyła się wystawa okładek, które wykonali nasi najmłodsi w ramach projektu pt. „Komiksowy Sobieski” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Wystawa była podsumowaniem projektu, podczas którego wszyscy uczestnicy warsztatów otrzymali dyplomy pamiątkowe i drobne upominki. Dodatkowo zostały wręczone nagrody za prace, które przeszły do drugiego etapu konkursu na okładkę antologii podsumowującej wszystkie komiksy i quiz historyczny.

Jeszcze raz wszystkim dzieciom serdecznie dziękujemy!

(więcej…)

Uwaga! Wyniki konkursu na okładkę antologii pt. „Komiksowy Sobieski” w ramach zadania „Komiksowy Sobieski” dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu „Kultura Dostępna”.

Ocena 6 prac, które zakwalifikowały się do II etapu z racji sytuacji epidemiologicznej w kraju została przeprowadzona on-line.

W skład komisji wchodziły: Aleksandra Jędrzejewska, Małgorzata Gębarowska, Anna Słoboda, Alicja Żmuda i Katarzyna Jaremczuk.

Oto lista osób, które zajęły miejsca na podium wraz z punktacją:

(więcej…)

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy aktywnie włączyli się w głosowanie na najlepszą okładkę antologii pt. „Komiksowy Sobieski”. W głosowaniu zostało oddanych 955 głosów. Poniższe zdjęcie przedstawia ogólną liczbę głosów dla pierwszych sześciu miejsc.

(więcej…)

Przedstawiamy Państwu film z koncertu pt. „Symfonicznie dla Lubyczy” dofinansowanego ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotaycjnego „Niepodległa”. (więcej…)

Konkurs na najlepszą okładkę do antologii o królu Janie III Sobieskim rozpoczyna się 21 października i kończy 28 października. W I etapie konkursu głosują Państwo spośród 30 okładek wykonanych przez uczestników warsztatów w ramach projektu „Komiksowy Sobieski” realizowanego w ramach Programu Kultura Dostępna dofinansowanego przez Narodowe Centrum Kultury ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Kultury.

(więcej…)

Przedstawiamy Państwu folder podsumowujący projekt pt. „Sam Bóg ciasto na korowaj miesi…” – obrzęd tradycyjny, który został wydany w nakładzie 300 sztuk. Folder jest relacją z prac podczas projektu dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury z Programu „Etnopolska 2020”. (więcej…)

Wszystkie prawa zastrzeżone - © 2023 Lubycza Czyta