29 grudnia odbyła się wystawa okładek, które wykonali nasi najmłodsi w ramach projektu pt. „Komiksowy Sobieski” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Wystawa była podsumowaniem projektu, podczas którego wszyscy uczestnicy warsztatów otrzymali dyplomy pamiątkowe i drobne upominki. Dodatkowo zostały wręczone nagrody za prace, które przeszły do drugiego etapu konkursu na okładkę antologii podsumowującej wszystkie komiksy i quiz historyczny.

Jeszcze raz wszystkim dzieciom serdecznie dziękujemy!

(więcej…)

Uwaga! Wyniki konkursu na okładkę antologii pt. „Komiksowy Sobieski” w ramach zadania „Komiksowy Sobieski” dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu „Kultura Dostępna”.

Ocena 6 prac, które zakwalifikowały się do II etapu z racji sytuacji epidemiologicznej w kraju została przeprowadzona on-line.

W skład komisji wchodziły: Aleksandra Jędrzejewska, Małgorzata Gębarowska, Anna Słoboda, Alicja Żmuda i Katarzyna Jaremczuk.

Oto lista osób, które zajęły miejsca na podium wraz z punktacją:

(więcej…)

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy aktywnie włączyli się w głosowanie na najlepszą okładkę antologii pt. „Komiksowy Sobieski”. W głosowaniu zostało oddanych 955 głosów. Poniższe zdjęcie przedstawia ogólną liczbę głosów dla pierwszych sześciu miejsc.

(więcej…)

Przedstawiamy Państwu film z koncertu pt. „Symfonicznie dla Lubyczy” dofinansowanego ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotaycjnego „Niepodległa”. (więcej…)

Konkurs na najlepszą okładkę do antologii o królu Janie III Sobieskim rozpoczyna się 21 października i kończy 28 października. W I etapie konkursu głosują Państwo spośród 30 okładek wykonanych przez uczestników warsztatów w ramach projektu „Komiksowy Sobieski” realizowanego w ramach Programu Kultura Dostępna dofinansowanego przez Narodowe Centrum Kultury ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Kultury.

(więcej…)

Przedstawiamy Państwu folder podsumowujący projekt pt. „Sam Bóg ciasto na korowaj miesi…” – obrzęd tradycyjny, który został wydany w nakładzie 300 sztuk. Folder jest relacją z prac podczas projektu dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury z Programu „Etnopolska 2020”. (więcej…)

9 października mieszkańcy Lubyczy Królewskiej, za sprawą Stowarzyszenia Aktywna+ mogli obejrzeć przedstawienie pt. “Sam Bóg ciasto na korowaj miesi… – obrzęd tradycyjny” w wykonaniu amatorskiej grupy teatralnej i chóru „Lubica”, które powstały w ramach projektu o tej samej nazwie.
Projekt „Sam Bóg ciasto na korowaj miesi… – obrzęd tradycyjny” został dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „EtnoPolska 2020” był próbą integracji różnych środowisk społecznych na terenie Gminy Lubycza Królewska poprzez zaangażowanie ich w odtworzenie dawnych obrzędów weselnych. W ramach zadania zostały przeprowadzone warsztaty wypieku tradycyjnego korowaja dla dzieci i dorosłych, będące wstępem do późniejszego przedstawienia tradycyjnych obrzędów weselnych. Warsztaty te poprowadziła pani Elżbieta Różaniecka. W ramach projektu powstała także amatorska grupa teatralna i chór pod nazwą „Lubica”, które wzięły udział w inscenizacji. (więcej…)

W sobotę 19 września w ramach projektu pt. „Sam Bóg ciasto na korowaj miesi – obrzęd tradycyjny” dzieci z gminy Lubycza Królewska wzięły udział w warsztatach pieczenia korowaja dziecięcego. Warsztaty poprowadziła Pani Elżbieta Różaniecka. Najmłodsi mieli okazję zobaczyć jak wyrabia się ciasto na korowaj i jak taki korowaj powinien wyglądać. Upieczony korowaj zostanie zaprezentowany podczas przedstawienia, które odbędzie się 9 października.

Projekt został dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „EtnoPolska 2020”.

(więcej…)

Gminna Biblioteka Publiczna w Lubyczy Królewskiej wraz z Filią Biblioteczną w Machnowie Nowym zapraszają wszystkie dzieci przedszkolne z roczników 2014-2017 do udziału w projekcie „Mała książka wielki człowiek”. Organizatorem projektu jest Instytut Książki. Udział w projekcie jest bezpłatny. Uczestnicy, którzy zapiszą się do biblioteki, otrzymają wyprawkę czytelniczą oraz Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece zakończoną wypożyczeniem książki Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po uzbieraniu dziesięciu naklejek zostanie uhonorowany imiennym dyplomem.

(więcej…)

Panie z KGw w terenu Gminy Lubycza królewska przez kilka dni brały udział w warsztatach wypieku korowaja weselnego, który został zaprezentowany podczas piątkowego przedstawienia pt. „Sam Bóg ciasto na korowaj miesi… – obrzęd tradycyjny”. Warsztaty poprowadziła pani Elżbieta Różaniecka. W ostatnim dniu warsztatów, na spotkaniu gościły także dzieci, które pomogły stroić korowaj, a także przystroiły korowaj, który upiekły..Warsztaty zostały przeprowadzone w ramach projektu pt. „Sam Bóg ciasto na korowaj miesi…-obrzęd tradycyjny”, dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „EtnoPolska 2020.”

(więcej…)

Wszystkie prawa zastrzeżone - © 2021 Lubycza Czyta