Podsumowanie 2020 roku

Wszyscy mają swoje instagramowe dziewiątki, my mamy dwunastkę, chociaż to i tak za mało! Mijający rok był na pewno nietypowy, ale udało nam się zrealizować kilka ciekawych rzeczy. W tym roku dzięki Wam pobiliśmy rekord zebranych pieniędzy podczas 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy; jako biblioteka uszyłyśmy także ponad 15 tys. maseczek w ramach akcji prowadzonej przez Starostwo Powiatowe w Tomaszowie Lubelskim. Do dziś pamiętamy jak ponad czterdziestka dzieci na feriach zimowych piekła (czasem po raz pierwszy w życiu) gofry, brała udział w zajęciach z MiniLabem i spacerowała po zamojskim zoo.
Dwa najważniejsze działania, na które udało nam się pozyskać fundusze zewnętrzne to koncert „Symfonicznie dla Lubyczy” dofinansowany ze środków Biura Projektu „Niepodległa” oraz zadanie „Komiksowy Sobieski” dofinansowane z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W ramach ostatniego zadania 30 dzieci z takich miejscowości jak Siedliska, Żurawce i Lubycza Królewska wzięło udział w warsztatach komiksowych, rysunkowych i historycznych. W ramach projektu udało nam się pomimo niepewnej sytuacji, udać się także do Muzeum im. Jana III Sobieskiego w Wilanowie. Natomiast tydzień przed koncertem symfonicznym gościliśmy w Lubyczy Królewskiej ekipę TVP3 Lublin, promującą koncert.

Rok 2020 to zajęcia podczas ferii i wakacji dla dzieci, warsztaty, pierwszy quest po Siedliskach, pomoc przy projekcie pt. „Sam Bóg ciasto na korowaj miesi…- obrzęd tradycyjny”, Noc Bibliotek i III Lubycki Jarmark Bożonarodzeniowy.
Ten rok to również rok nowości wydawniczych, które możecie wypożyczać u nas każdego dnia.
Dziękujemy, że byliście z nami i mamy nadzieję, że z nami pozostaniecie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wszystkie prawa zastrzeżone - © 2021 Lubycza Czyta