Gminna Biblioteka Publiczna w Lubyczy Królewskiej zaprasza dzieci do wzięcia udziału w Konkursie na najpiękniejszą ozdobę wielkanocną. W konkursie będą mogły wziąć udział grupy z Przedszkola Samorządowego w Lubyczy Królewskiej oraz dzieci z klas I-IV. Prace należy dostarczyć do biblioteki do 23 marca 2021 r. (więcej…)

Z przyjemnością informujemy, że I Konkurs Literacki „O lubyckiego Gryfa” został rozstrzygnięty. W skład jury weszły panie Mariola Maciuła, Anna Predko i Alicja Żmuda. W konkursie wzięli udział:

Alex Lepionka – bajka „Franek i jego czapeczka”
Jakub Krzymowski – „Wiersz o Roztoczu”
Marta Frąc – „Zakątek Lubyczy – jeden z najciekawszych”
Elżbieta Flis – „Sen…”
Jan Flis – „Dwa drzewa”

(więcej…)

Uwaga! Wyniki konkursów! Z powodu bardzo dużej ilości nadesłanych prac w kategorii II miałyśmy bardzo trudny orzech do zgryzienia. Dlatego uznałyśmy, że w tej kategorii wyjątkowo przyznamy po 3 miejsca w każdym z konkursów. Oto wyniki:

(więcej…)

Zapraszamy mieszkańców Gminy Lubycza Królewska w każdym wieku do wzięcia udziału w I Konkursie Literackim „O lubyckiego Gryfa”. Aby wziąć udział w konkursie należy wysłać na adres biblioteka@lubycza.pl swój wiersz, bajkę lub opowiadanie. Jest tylko jeden wymóg – prace powinny w pewnym stopniu dotyczyć naszej gminy lub Roztocza Wschodniego. Konkurs został zorganizowany w związku ze zbliżającym się Dniem Języka Ojczystego, który odbędzie się 21 lutego 2020. Do tego też terminu należy wysyłać swoje utwory. (więcej…)

20 stycznia odbyło się rozdanie statuetek i upominków dla uczestników II Lubyckiego Przeglądu Kolęd i Pastorałek (on-line), który zorganizowany został pod patronatem Burmistrza Lubyczy Królewskiej Marka Łuszczyńskiego. W przeglądzie udział wzięli: Tomasz Bondyra, Błażej Krzymowski, Julia Mucha, Amelia Puchalska, Julia Stepaniuk, Maciej Wolanin, Aleksandra Wójtowicz, Maja Wójtowicz oraz Zespół BW&JD w składzie: Barbara Jamborko, Julia Stepaniuk, Dorota Stepaniuk i Wiktoria Szeterlak; Zespół The One w składzie: Amelia Wiatrak, Katarzyna Miziuk, Natalia Miziuk, Julia Stepaniuk i Ewa Mazur; Zespół SOUNDteam: Amelia Puchalska, Joanna Dziuba, Aleksandra Wójtowicz i Lena Kulczyńska.

(więcej…)

Te ferie będą wyglądały inaczej niż zwykle. Mamy dla Was kilka propozycji konkursów i zabaw internetowych. Każdą z nich sfotografujcie i wyślijcie na nasz adres e-mail: biblioteka@lubycza.pl do 17 stycznia. Wasze prace opublikujemy w internecie .

KONKURSY:

1. Zimowa wioska św. Mikołaja – stwórzcie makietę zimowej wioski św. Mikołaja w 3D. Szablony np. reniferów, choinek itp. znajdziecie w internecie. Możecie wykorzystać pudełka, kartony, żywe gałązki – co tylko Wam przyjdzie do głowy.

2. Hej! Zaprojektuj mnie – to konkurs na projekt okładki swojej ulubionej książki. Możecie ją namalować lub wykorzystać inne techniki.

3. LUBYCZkA – wykonajcie własną wersję maskotki biblioteki. Liczymy na Waszą pomysłowość.

(więcej…)

Dzisiaj został rozstrzygnięty konkurs na najpiękniejszą ozdobę choinkową. W konkursie zostało złożonych 6 prac, a zwyzcięską pracę wykonała Maja Pawliszak z Machnowa Nowego.

Wyróżnienie otrzymali: Barbara i Bartosz Machlarz (Lubycza Królewska), Julia i Alicja Kaluźniak (Machnów Nowy) oraz Wiktoria Wywrocka (Lubycza Królewska). Wszystkim dzieciom serdecznie dziękujemy za udział w konkursie i gratulujemy talentów! W związku z małą ilością prac, dzieci które otrzymały wyróżnienia również zostaną nagrodzone. Po odbiór nagród zapraszamy w poniedziałek (7 grudnia) i wtorek (8grudnia) do naszej biblioteki w godzinach 7.00-15.00 (więcej…)

Oddział Terenowy KOWR w Lublinie informuje o konkursie dla Kół Gospodyń Wiejskich, który dotyczy przygotowania 30-sekundowego „Spotu Świątecznego promującego PRODUKT POLSKI”. Termin składania prac konkursowych upływa z dniem 27 listopada 2020 r. Regulamin znajduje się poniżej. (więcej…)

Zapraszamy wszystkie dzieci z Gminy Lubycza Królewska do wzięcia udziału w konkursie na najpiękniejszą ozodbę choinkową. Prace można zgłaszać do 1 grudnia 2020 r. do godz. 15.00. Wcześniej należy umówić się telefonicznie, aby ustalić dogodną godzinę złożenia ozdób z zachowaniem reżimu sanitarnego. Więcej szczegółów w regulaminie konkursu. (więcej…)

Uwaga! Wyniki konkursu na okładkę antologii pt. „Komiksowy Sobieski” w ramach zadania „Komiksowy Sobieski” dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu „Kultura Dostępna”.

Ocena 6 prac, które zakwalifikowały się do II etapu z racji sytuacji epidemiologicznej w kraju została przeprowadzona on-line.

W skład komisji wchodziły: Aleksandra Jędrzejewska, Małgorzata Gębarowska, Anna Słoboda, Alicja Żmuda i Katarzyna Jaremczuk.

Oto lista osób, które zajęły miejsca na podium wraz z punktacją:

(więcej…)

Wszystkie prawa zastrzeżone - © 2021 Lubycza Czyta