Departament Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich zachęca do udziału mieszkańców Gminy Lubycza Królewska do udziału w konkursie pod nazwą „Konkurs na
najładniejszy wieniec dożynkowy tradycyjny i współczesny”, którego organizatorem jest Województwo Lubelskie. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w dniu 12 września 2021 roku podczas Dożynek Wojewódzkich w gminie Lubycza Królewska, powiat tomaszowski. Regulamin konkursu znajduje się poniżej.

(więcej…)

Burmistrz Lubyczy Królewskiej zaprasza do wzięcia udziału w konkursie na „Najpiękniejszy wieniec dożynkowy 2021”. Zgłoszenia do konkursu przyjmowane będą do 10 sierpnia 2021 r. lub osobiście w Gminnej Bibliotece Publicznej w Lubyczy Królewskiej. Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się 20 sierpnia 2021 r. o godzinie 13.30. Wieńce należy dostarczyć do świetlicy wiejskiej w Lubyczy Królewskiej przy ul. Jana III Sobieskiego 6 20 sierpnia 2021 do godziny 13:00. Zwycięzcy wezmą udział w konkursie „Najładniejszy wieniec dożynkowy tradycyjny i współczesny” podczas Dożynek Wojewódzkich 12 września 2021 roku w Lubyczy Królewskiej. (więcej…)

Serdecznie zapraszamy dzieci w wieku od 7 do 12 lat do wzięcia udziału w konkursie na Eko-rymowankę. Zadaniem konkursu jest ułożenie wiersza/rymowanki nawiązującej do gminy Lubycza Królewska, Siedlisk, skrzemieniałych drzew, geoparku oraz problemów ochrony środowiska, a w szczególności terenu gminy Lubycza Królewska. W treści wiersza/rymowanki musi znaleźć się co najmniej 4 spośród 8 poniższych wyrazów/nazw (użytych w dowolnej formie i liczbie), tj.: skrzemieniałe, ekologia, Siedliska, Lubycza Królewska, drzewo, środowisko, woda, ziemia. Termin konkursu jest krótki. Rymowanki należy wysyłać na adres biblioteka@lubycza.pl do 13 czerwca 2021 roku. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 14 czerwca, a rozdanie nagród 16 czerwca. Czekamy na Wasze prace! (więcej…)

Gminny Ośrodek Kultury w Suścu zaprasza do udziału w Przeglądzie Pieśni Ku Czci Świętego Jana Nepomucena. Osoby biorące udział w przeglądzie mają za zadanie przygotować i nagrać jeden utwór o Św. Janie Nepomucenie lub o patronie swojej parafii w czasie nie przekraczającym 5 minut. Dokładnie wypełnioną kartę zgłoszenia wraz ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych oraz nagraniem należy przesłać drogą mailową na adres: gok_susiec@wp.pl, nie później niż do 20 maja, do godziny 12.00, karty nadesłane po terminie nie będą przyjmowane. (więcej…)

Tomaszowski Dom Kultury w Tomaszowie Lubelskim zaprasza do wzięcia udziału w Przeglądzie Powiatowym „Śpiewający słowik”. Będą to eliminacje powiatowe do konkursu wojewódzkiego. Chęć udziału w przeglądzie należy zgłaszać do 23 maja 2021 roku do godziny 15.00. Poniżej znajdują się regulamin i karta zgłoszeń. (więcej…)

Gminna Biblioteka Publiczna w Lubyczy Królewskiej zaprasza dzieci do wzięcia udziału w Konkursie na najpiękniejszą ozdobę wielkanocną. W konkursie będą mogły wziąć udział grupy z Przedszkola Samorządowego w Lubyczy Królewskiej oraz dzieci z klas I-IV. Prace należy dostarczyć do biblioteki do 23 marca 2021 r. (więcej…)

Z przyjemnością informujemy, że I Konkurs Literacki „O lubyckiego Gryfa” został rozstrzygnięty. W skład jury weszły panie Mariola Maciuła, Anna Predko i Alicja Żmuda. W konkursie wzięli udział:

Alex Lepionka – bajka „Franek i jego czapeczka”
Jakub Krzymowski – „Wiersz o Roztoczu”
Marta Frąc – „Zakątek Lubyczy – jeden z najciekawszych”
Elżbieta Flis – „Sen…”
Jan Flis – „Dwa drzewa”

(więcej…)

Uwaga! Wyniki konkursów! Z powodu bardzo dużej ilości nadesłanych prac w kategorii II miałyśmy bardzo trudny orzech do zgryzienia. Dlatego uznałyśmy, że w tej kategorii wyjątkowo przyznamy po 3 miejsca w każdym z konkursów. Oto wyniki:

(więcej…)

Zapraszamy mieszkańców Gminy Lubycza Królewska w każdym wieku do wzięcia udziału w I Konkursie Literackim „O lubyckiego Gryfa”. Aby wziąć udział w konkursie należy wysłać na adres biblioteka@lubycza.pl swój wiersz, bajkę lub opowiadanie. Jest tylko jeden wymóg – prace powinny w pewnym stopniu dotyczyć naszej gminy lub Roztocza Wschodniego. Konkurs został zorganizowany w związku ze zbliżającym się Dniem Języka Ojczystego, który odbędzie się 21 lutego 2020. Do tego też terminu należy wysyłać swoje utwory. (więcej…)

20 stycznia odbyło się rozdanie statuetek i upominków dla uczestników II Lubyckiego Przeglądu Kolęd i Pastorałek (on-line), który zorganizowany został pod patronatem Burmistrza Lubyczy Królewskiej Marka Łuszczyńskiego. W przeglądzie udział wzięli: Tomasz Bondyra, Błażej Krzymowski, Julia Mucha, Amelia Puchalska, Julia Stepaniuk, Maciej Wolanin, Aleksandra Wójtowicz, Maja Wójtowicz oraz Zespół BW&JD w składzie: Barbara Jamborko, Julia Stepaniuk, Dorota Stepaniuk i Wiktoria Szeterlak; Zespół The One w składzie: Amelia Wiatrak, Katarzyna Miziuk, Natalia Miziuk, Julia Stepaniuk i Ewa Mazur; Zespół SOUNDteam: Amelia Puchalska, Joanna Dziuba, Aleksandra Wójtowicz i Lena Kulczyńska.

(więcej…)

Wszystkie prawa zastrzeżone - © 2021 Lubycza Czyta