Zapraszamy wszystkie chętne dzieci do wzięcia udziału w konkursie recytatorskim pod hasłem „Co słonko widziało” organizowanym przez Gminną Bibliotekę Publiczną oraz Filię Biblioteczną w Machnowie Nowym. Konkurs odbędzie się w Tygodniu Bibliotek w ramach obchodów 600-lecia Lubyczy Królewskiej, 65-lecia  Gminnej Biblioteki Publicznej w Lubyczy Królewskiej, a także w 180. rocznicę urodzin Marii Konopnickiej. (więcej…)

Piszesz wiersze? Masz pomysł na bajkę lub opowiadanie? Wyślij je do nas na adres biblioteka@lubycza.pl. W konkursie mogą wziąć udział dzieci, młodzież i dorośli.Wymóg jest jeden. Wszystkie prace powinny nawiązywać do historii Lubyczy Królewskiej lub Gminnej Biblioteki Publicznej. Czekamy na Wasze prace do 18 lutego 2022 r. Konkurs organizowany jest z okazji 600-lecia Lubyczy Królewskiej oraz 65-lecia Gminnej Biblioteki Publicznej w Lubyczy Królewskiej. Regulamin konkursu znajduje się na www.lubyczaczyta.pl.

(więcej…)

20 października w Dużej Świetlicy odbył się Etap Gminny X Powiatowego Konkursu Recytatorskiego im. Tomasza Zamoyskiego. W konkursie wzięło udział 22 uczestników z klas szkół podstawowych z Lubyczy Królewskiej i Machnowa Nowego. Komisja konkursowa w składzie: Elżbieta Dziuba, Alicja Żmuda, Wioletta Reguła, Dominika Moskwa i Elżbieta Flis, zdecydowała się wyróżnić następujących uczestników konkursu w poszczególnych kategoriach wiekowych:

(więcej…)

Zapraszamy uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych do wzięcia udziału w etapie gminnym X Powiatowego Konkursu Recytatorskiego im. Tomasza Zamoyskiego. Etap gminny konkursu odbędzie się 19 października 2021 r. o godzinie 9.00 w Dużej Świetlicy w Lubyczy Królewskiej. Zgłoszenia przyjmujemy do 15 października. (więcej…)

Serdecznie gratulujemy Pani Agnieszce Kusiak z Sołectwa Lubycza Królewska oraz Paniom z KGW Żurawce Osada, które reprezentowały Gminę Lubycza Królewska na Dożynkach Wojewódzkich. Pani Agnieszka Kusiak zajęła I miejsce w Konkursie Powiatowym na najpiękniejszy wieniec dożynkowy w kategorii Wieniec nowoczesny oraz została wyróżniona w Wojewódzkim Konkursie na najpiękniejszy wieniec dożynkowy, również w tej samej kategorii.  Wieniec dożynkowy zaprezentowały w delegacji dożynkowej: Maria Taras, Bronisława Żeleźna, Władysława Śliwa i Bożena Jaremczuk oraz dwie najmłodsze delegatki: Martyna Taras i Nina Światowiec.

(więcej…)

Departament Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich zachęca do udziału mieszkańców Gminy Lubycza Królewska do udziału w konkursie pod nazwą „Konkurs na
najładniejszy wieniec dożynkowy tradycyjny i współczesny”, którego organizatorem jest Województwo Lubelskie. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w dniu 12 września 2021 roku podczas Dożynek Wojewódzkich w gminie Lubycza Królewska, powiat tomaszowski. Regulamin konkursu znajduje się poniżej.

(więcej…)

Burmistrz Lubyczy Królewskiej zaprasza do wzięcia udziału w konkursie na „Najpiękniejszy wieniec dożynkowy 2021”. Zgłoszenia do konkursu przyjmowane będą do 10 sierpnia 2021 r. lub osobiście w Gminnej Bibliotece Publicznej w Lubyczy Królewskiej. Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się 20 sierpnia 2021 r. o godzinie 13.30. Wieńce należy dostarczyć do świetlicy wiejskiej w Lubyczy Królewskiej przy ul. Jana III Sobieskiego 6 20 sierpnia 2021 do godziny 13:00. Zwycięzcy wezmą udział w konkursie „Najładniejszy wieniec dożynkowy tradycyjny i współczesny” podczas Dożynek Wojewódzkich 12 września 2021 roku w Lubyczy Królewskiej. (więcej…)

Serdecznie zapraszamy dzieci w wieku od 7 do 12 lat do wzięcia udziału w konkursie na Eko-rymowankę. Zadaniem konkursu jest ułożenie wiersza/rymowanki nawiązującej do gminy Lubycza Królewska, Siedlisk, skrzemieniałych drzew, geoparku oraz problemów ochrony środowiska, a w szczególności terenu gminy Lubycza Królewska. W treści wiersza/rymowanki musi znaleźć się co najmniej 4 spośród 8 poniższych wyrazów/nazw (użytych w dowolnej formie i liczbie), tj.: skrzemieniałe, ekologia, Siedliska, Lubycza Królewska, drzewo, środowisko, woda, ziemia. Termin konkursu jest krótki. Rymowanki należy wysyłać na adres biblioteka@lubycza.pl do 13 czerwca 2021 roku. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 14 czerwca, a rozdanie nagród 16 czerwca. Czekamy na Wasze prace! (więcej…)

Gminny Ośrodek Kultury w Suścu zaprasza do udziału w Przeglądzie Pieśni Ku Czci Świętego Jana Nepomucena. Osoby biorące udział w przeglądzie mają za zadanie przygotować i nagrać jeden utwór o Św. Janie Nepomucenie lub o patronie swojej parafii w czasie nie przekraczającym 5 minut. Dokładnie wypełnioną kartę zgłoszenia wraz ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych oraz nagraniem należy przesłać drogą mailową na adres: gok_susiec@wp.pl, nie później niż do 20 maja, do godziny 12.00, karty nadesłane po terminie nie będą przyjmowane. (więcej…)

Tomaszowski Dom Kultury w Tomaszowie Lubelskim zaprasza do wzięcia udziału w Przeglądzie Powiatowym „Śpiewający słowik”. Będą to eliminacje powiatowe do konkursu wojewódzkiego. Chęć udziału w przeglądzie należy zgłaszać do 23 maja 2021 roku do godziny 15.00. Poniżej znajdują się regulamin i karta zgłoszeń. (więcej…)

Wszystkie prawa zastrzeżone - © 2023 Lubycza Czyta