Inscenizacja dramatu Adama Mickiewicza pt. „Dziady”

5 listopada 2021 r. w Dużej Świetlicy odbyła się czytana inscenizacja drugiej części dramatu Adama Mickiewicza pt. „Dziady”, przygotowanej przez Gminna Bibliotekę w Lubyczy Królewskiej wspólnie z aktorami z Amatorskiej Grupy Teatralnej „Lubica”, seniorami „Klubu Seniora w Lubyczy Królewskiej” oraz mieszkańcami naszej gminy, którzy mieli ochotę wziąć w niej udział. Z tego miejsca pragniemy wszystkim zaangażowanym w ten projekt podziękować za wspólnie spędzony czas, pracę i wielkie serce, jakie w to włożyli.

Byli to:

Elżbieta Flis jako Guślarz,

Krzysztof Ozdoba jako Zły pan/Widmo,

Gabriela Kudyk i Maja Pawliszak jako Aniołki,

Renata Surmacz jako Dziewczyna Zosia,

Dominika Moskwa jako Kruk,

Karolina Machlarz jako Sowa,

Sylwester Jaremczuk i Antoni Reguła jako Młodzieńcy,

Mieczysław Flis jako Starzec,

Kamil Janik jako Głos z zaświatów.

W chórze wystąpili: Aleksandra i Katarzyna Rybińskie, Ewelina Borowska, Władysława Śliwa, Bogumiła Noworol, Janina Długosz, Wioletta Reguła oraz Władysław Kaluźniak.

Pragniemy również podziękować Basi i Bartkowi Machlarzom, Nicoli Borowskiej, Gabrysi Surmacz, Ali Rybińskiej, Klaudii, Natalii i Wioli Wasążnik oraz Wiktorii Wywrockiej za czas poświęcony na próbach. Niestety te osoby nie mogły wziąć udziału w inscenizacji, jednak wiemy, że były z nami duchem.

Nad przygotowaniami do inscenizacji czuwały Anna Predko oraz Katarzyna Jaremczuk. Najserdeczniejsze podziękowania kierujemy szczególnie pani Annie Predko za pomoc merytoryczną oraz wielką cierpliwość i serce, jakimi nas obdarzyła oraz niezawodnemu Kamilowi Janikowi, który jak zawsze służył pomocą techniczną i czuwał nad efektami dźwiękowymi. Imprezę poprowadziła Wioletta Reguła.

Na uwagę zasługuje również piękna scenografia, którą wykonali panowie Piotr Typa oraz Kazimierz Oleszczak, za co serdecznie dziękujemy! Swój wkład w przedstawienie miała również Szkoła Podstawowa w Machnowie Nowym, skąd wypożyczyłyśmy niektóre stroje dla naszych aktorów.

Jest nam również niezmiernie miło, że mogliśmy wystąpić dla tak wspaniałej publiczności. Dziękujemy!

Film dostępny jest na naszym Facebooku:

https://www.facebook.com/lubyczaczyta/videos/415847670185258

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wszystkie prawa zastrzeżone - © 2022 Lubycza Czyta