W związku z potencjalnym zagrożeniem koronawirusem i zwiększającą się liczbą zachorowań w kraju, informujemy, że od dnia 12 marca 2020 r. do 28 marca 2020 r. zostanie wstrzymane wypożyczanie książek. Biblioteka będzie zamknięta dla Czytelników. O ponownym otwarciu instytucji lub o jakichkolwiek zmianach poinformujemy w stosownym czasie. (więcej…)

Starostwo Powiatowe w Tomaszowie Lubelskim zaprasza Koła Gospodyń Wiejskich z terenu Powiatu Tomaszowskiego do wzięcia udziału w konkursie na „Najpiękniejsze rękodzieło tradycyjne”, inspirowane tradycją lokalną Powiatu Tomaszowskiego i Roztocza. (więcej…)

Miejska Biblioteka Publiczna im. Tomasza Zamoyskiego w Tomaszowie Lubelskim zaprasza do udziału w Powiatowym Konkursie Piosenki Ekologicznej, który odbędzie się 27 kwietnia 2020 r w Tomaszowskim Domu Kultury. Zgłoszenia należy dostarczyć do 20 kwietnia 2020 r. (więcej…)

Zapraszamy do udziału w XXVI Konkursie Piosenki Partyzanckiej – Aleksandrów 2020. Konkurs odbędzie się 5 lipca 2020 r., natomiast zgłoszenia można przesyłać do 31 maja 2020 r. Regulamin i karta zgłoszeniowa do pobrania znajdują się poniżej. (więcej…)

Rozpoczął się nabór do konkursu kulinarnego „Bitwa Regionów” skierowanego do Kół Gospodyń Wiejskich z terenu województwa lubelskiego. Patronat nad konkursem objęło Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. „Bitwa Regionów” to ogólnopolski konkurs kulinarny, w którym reprezentacje Kół Gospodyń Wiejskich przygotowują regionalną potrawę w oparciu o własną recepturę i rodzime produkty. Celem przedsięwzięcia jest promocja produktów tradycyjnych i regionalnych z całej Polski, wsparcie lokalnych aktywności na rzecz promocji żywności regionalnej i tradycji kulinarnych, integracja lokalnych stowarzyszeń i społeczności województw oraz zachęcanie konsumentów do spożywania produktów wysokiej jakości oraz do turystyki kulinarnej. (więcej…)

7 marca w Lubyczy Królewskiej odbył się Gminny Dzień Kobiet. Przybyłych gości przywitał Pan Burmistrz Marek Łuszczyński oraz Pan Radny Daniel Turczanik. W programie wystąpili: uczniowie Szkoly Podstawowej w Machnowie Nowym i Lubyczy Królewskiej, artyści z Centrum Muzycznego „Tryton”, Klub Seniora, Zespół BW&JD, Zespól Pasja oraz Zespól Wokalno-Muzyczny „Orkiestra Strażacka”. (więcej…)

7 marca 2020 r. w ramach Gminnego Dnia Kobiet odbyły się warsztaty tworzenia biżuterii z modeliny. Dzieci miały okazję stworzyć niezwykłe kolczyki i przypinki. Pojawiły się tęcze, jednorożce, pokemony i wiele innych, kolorowych drobiazgów. Zapraszamy do obejrzenia galerii! Dziękujemy Panu Burmistrzowi Markowi Łuszczyńskiemu za wsparcie finansowe warsztatów. (więcej…)

Zapraszamy dzieci z naszej gminy na warsztaty tworzenia biżuterii z modeliny, które odbędą się 7 marca w ramach organizowanego Dnia Kobiet. Warsztaty są bezpłatne, ale obowiązują zapisy. Swoje pociechy można zgłaszać do 5 marca. Liczba miejsc jest ograniczona! (więcej…)

22 lutego 2020 r. w Machnowie Nowym odbyła się akcja charytatywna dla Hani. W akcję włączyły się:

– Zespół Pogranicze,

– Zespół Muzyczno-Wokalny „Orkiestra Strażacka”,

– Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Machnowie, (więcej…)

Nie sądziłyśmy, że kolejne pozytywne informacje spłyną do nas 12 lutego. Okazuje się, że po odczytaniu wyników z Programu Kultura Dostępna, realizowanego przez MKiDN nasza biblioteka otrzymała kolejne dofinansowanie, tym razem na przeprowadzenie warsztatów dla dzieci i młodzieży pt. „Komiksowy Sobieski”. Kwota dofinansowania to 21 tys. zł, natomiast całkowita kwota projektu to prawie 30 tys. zł.
Więcej informacji na temat projektu pojawi się już niedługo. (więcej…)

Wszystkie prawa zastrzeżone - © 2020 Lubycza Czyta