Zapraszamy czytelników do zapoznania się z nowościami w naszej bibliotece. Znajduje się u nas wiele nowych pozycji, które z całą pewnością zainteresują miłośników czytania – zarówno tych dorosłych, jak i najmłodszych. (więcej…)

W sierpniu dzieci z naszej gminy miały okazję spotkać się z panem Robertem Kuźniarzem i porozmawiać o zdrowych nawykach i zdrowym odżywianiu. Czas umiliły quizy i zagadki, a na koniec został zorganizowany grill. Spotkanie było możliwe dzięki środkom z Funduszu Promocji Owoców i Warzyw.

(więcej…)

Zapraszamy chętne dzieci i osoby dorosłe (w tym szczegolnie panie z Kół Gospodyń Wiejskich z naszej gminy) na warsztaty wypieku korowaja weselnego. Warsztaty poprowadzi pani Ela Różaniecka. Warsztaty są bezpłatne. Projekt został dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Etnopolska 2020”.

(więcej…)

7 sierpnia został rozstrzygnięty konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy. W konkursie wzięło udział 7 wienców w 2 kategoriach: wieniec tradycyjny i nowoczesny. W skład komisji konkursowej weszli: Katarzyna Piechnik, Alicja Żmuda, Elżbieta Flis oraz Jerzy Garbacz. Organizatorem konkursu był Burmistrz Lubyczy Królewskiej Marek Łuszczyński i Gminna Biblioteka Publiczna w Lubyczy Królewskiej. (więcej…)

Jesteśmy bardzo wdzięczni, za to że Orkiestra Symfoniczna im. Karola Namysłowskiego z Zamościa oraz dyrygent Rafał Rozmus przyjęli nasze zaproszenie i w ubiegły piątek zagrali dla nas niesamowity koncert muzyki patriotycznej w Lubyczy Królewskiej. Koncert odbył się w parku miejskim. Podczas występu wyświetlony został film Mogiła Nieznanego Żołnierza z 1927 roku. Chcemy podziękować także strażakom z OSP Lubycza Królewska i OSP Dęby, za pomoc przy organizacji koncertu oraz BM Studio za rejestrację całego występu. (więcej…)

W ubiegłą niedzielę 9 sierpnia 2020 r. na zaproszenie Gminnej Biblioteki Publicznej w Lubyczy Królewskiej gościliśmy realizatorów i redaktorów programu “Lato z TVP3.
Głównym punktem niedzielnego spotkania była promocja koncertu symfonicznego pt. “Symfonicznie dla Lubyczy”, dofinansowanego ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego “Niepodległa”. (więcej…)

Serdecznie zapraszamy na koncert symfoniczny pt. „Symfonicznie dla Lubyczy” dofinansowany ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”. Realizatorem koncertu jest Gminna Biblioteka Publiczna w Lubyczy Królewskiej.
Koncert odbędzie się 14 sierpnia o godz. 20.00 w parku miejskim w Lubyczy Królewskiej. (więcej…)

Filia Gminnej Biblioteki Publicznej w Machnowie Nowym zaprasza dzieci oraz młodzież na zajęcia wakacyjne, które będą odbywać się się przez 2 tygodnie lipca 6‐17 lipca oraz 2 tygodnie sierpnia 3‐14 sierpnia . Oprócz tego zapraszamy do gry w tenisa stołowego przez całe wakacje w godzinach pracy biblioteki. (więcej…)

Zapraszamy dzieci z całej gminy Lubycza Królewska do wzięcia udziału w rajdzie pieszym i questowaniu wspólnie z Muzeum Skamieniałych Drzew w Siedliskach i Gminną Biblioteka Publiczną w Lubyczy Krolewskiej! Trasa będzie prowadziła po przepięknych zakątkach Siedlisk. Odkryjemy tajemnicę tego miejsca, a na koniec rozpalimy ognisko!
Rajd odbędzie się 13 lipca. Obowiązują zapisy i wypełnienie zgód na wycieczkę. Dokładną godzinę wyjazdu podamy w najbliższym czasie. Miejsce zbiórki to plac przed Gminną Biblioteka Publiczną w Lubyczy Królewskiej, a dla dzieci z Siedlisk i okolic – muzeum. (więcej…)

Zapraszamy wszystkie chętne dzieci z naszej gminy do wzięcia udziału w wielu ciekawych i kreatywnych zajęciach, zorganizowanych w ramach wakacji! Zajęcia są bezpłatne. Zapisy trwają do końca czerwca. Liczba miejsc ograniczona! (więcej…)

Wszystkie prawa zastrzeżone - © 2020 Lubycza Czyta