Zapraszamy do wzięcia udziału w projekcie „Mała książka – wielki człowiek”.

(więcej…)

Przedstawiamy plan zajęć obowiązujący podczas wakacji w naszej bibliotece i Centrum Promocji Kultury i Turystyki. Na większość z nich obowiązują zapisy. Zapraszamy serdecznie na rajd pieszy i wycieczkę do Krasnobrodu, Guciowa i Zamościa. Dodatkowo planujemy zorganizować konkurs „Pokaż swój talent”. Regulamin i karty zgłoszeniowe zamieszczamy poniżej.

(więcej…)

Rok 2019 jest rokiem Stanisława Moniuszki – ojca polskiej opery narodowej. Z tej okazji chcielibyśmy zaprosić wszystkie chętne dzieci w wieku od 8 do 12 lat do udziału w wakacyjnych spotkaniach teatralnych, które będą opierały się na jednej z oper tego wybitnego kompozytora. Zajęcia są bezpłatne. Zapisy będą trwać do 24 lipca 2019 r.
(więcej…)

Serdecznie zapraszamy na Dni Lubyczy Królewskiej organizowane przez Burmistrza Lubyczy Królewskiej i Centrum Promocji Kultury i Turystyki w parku miejskim.

6 lipca:
godz. 9.00 – Spacer nordic walking do Teniatysk – trasa 5 km, start z CSiR
godz. 10.00 – Zawody sportowe z okazji 43. rocznicy powstania Klubu Sportowego „GRANICA” Lubycza Królewska
godz. 15.00 – Część artystyczna
godz. 16.00 – Pokazy karate tradycyjnego
godz. 21.00 – Zabawa pod gwiazdami w parku miejskim z zespołem Jako Tako (więcej…)

24 maja będziemy mieli przyjemność gościć u nas pana Roberta Gmiterka, autora „Snu na Kniaziach i innych historii osobistych”. Spotkanie autorskie odbędzie się o godzinie 18 w Dużej Świetlicy w Lubyczy Królewskiej. Gościnnie wystąpi również Zespół „Pasja”. Serdecznie zapraszamy! (więcej…)

Z okazji „Tygodnia Bibliotek” ogłaszamy konkurs plastyczny „Moja biblioteka marzeń”. Prace plastyczne należy dostarczyć do 14 maja (godz. 15.00) do siedziby biblioteki. Prace powinny być opisane zgodnie z wytycznymi zawartymi w regulaminie. Ogłoszenie wyników  i rozdanie nagród odbędzie się 15 maja podczas ogniska.

(więcej…)

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym „Selfie z książką” zorganizowanego w ramach Tygodnia Bibliotek. Zrób sobie zdjęcie z książką na tle charakterystycznego miejsca lub obiektu w naszej gminie i wygraj nagrody. Zdjęcia można wysyłać na adres e-mailowy: gbp.lubycza@vp.pl lub messengera biblioteki.

(więcej…)

Gminna Biblioteka Publiczna w Lubyczy Królewskiej serdecznie zaprasza czytelników do aktywnego świętowania “Tygodnia Bibliotek”. W kalendarzu wydarzenia znalazło się wiele propozycji dla wszystkich miłośników książek. W tym roku akcja odbywa się pod hasłem “#biblioteka”. Oto rozkład lubyckich wydarzeń:

(więcej…)

Przedstawiamy w całości program Majówki lubyckiej. 3 maja zapraszamy do Lubyczy Królewskiej na wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych. Śpiewanie odbędzie się na placu przed biblioteką (w razie deszczu przeniesiemy się na dużą świetlicę). 4 maja w Siedliskach odbędzie się Festyn strażacki. Dodatkowo panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Kniaziach zapraszają do Zagrody Wiejskiej na Rodzinny Piknik Majówkowy, który odbędzie się 5 maja w niedzielę. (więcej…)

Serdecznie zapraszamy na Rodzinny Piknik Majowy, który odbędzie się 5 maja w miejscowości Kniazie (Zagroda Wiejska). Organizatorem imprezy jest Burmistrz Lubyczy Królewskiej, Centrum Promocji Kultury i Turystyki, Koło Gospodyń Wiejskich w Kniaziach i nasza biblioteka. Piknik rozpocznie się występem Ogniska Muzycznego „Tryton”, planowanym na godzinę 14. Następnie zapraszamy na wspólne biesiadowanie. (więcej…)

Wszystkie prawa zastrzeżone - © 2019 Lubycza Czyta