Te ferie będą wyglądały inaczej niż zwykle. Mamy dla Was kilka propozycji konkursów i zabaw internetowych. Każdą z nich sfotografujcie i wyślijcie na nasz adres e-mail: biblioteka@lubycza.pl do 17 stycznia. Wasze prace opublikujemy w internecie .

KONKURSY:

1. Zimowa wioska św. Mikołaja – stwórzcie makietę zimowej wioski św. Mikołaja w 3D. Szablony np. reniferów, choinek itp. znajdziecie w internecie. Możecie wykorzystać pudełka, kartony, żywe gałązki – co tylko Wam przyjdzie do głowy.

2. Hej! Zaprojektuj mnie – to konkurs na projekt okładki swojej ulubionej książki. Możecie ją namalować lub wykorzystać inne techniki.

3. LUBYCZkA – wykonajcie własną wersję maskotki biblioteki. Liczymy na Waszą pomysłowość.

(więcej…)

Wszyscy mają swoje instagramowe dziewiątki, my mamy dwunastkę, chociaż to i tak za mało! Mijający rok był na pewno nietypowy, ale udało nam się zrealizować kilka ciekawych rzeczy. W tym roku dzięki Wam pobiliśmy rekord zebranych pieniędzy podczas 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy; jako biblioteka uszyłyśmy także ponad 15 tys. maseczek w ramach akcji prowadzonej przez Starostwo Powiatowe w Tomaszowie Lubelskim. Do dziś pamiętamy jak ponad czterdziestka dzieci na feriach zimowych piekła (czasem po raz pierwszy w życiu) gofry, brała udział w zajęciach z MiniLabem i spacerowała po zamojskim zoo. (więcej…)

29 grudnia odbyła się wystawa okładek, które wykonali nasi najmłodsi w ramach projektu pt. „Komiksowy Sobieski” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Wystawa była podsumowaniem projektu, podczas którego wszyscy uczestnicy warsztatów otrzymali dyplomy pamiątkowe i drobne upominki. Dodatkowo zostały wręczone nagrody za prace, które przeszły do drugiego etapu konkursu na okładkę antologii podsumowującej wszystkie komiksy i quiz historyczny.

Jeszcze raz wszystkim dzieciom serdecznie dziękujemy!

(więcej…)

Nasi najmłodsi z Gminy Lubycza Królewska włączyli się w III Lubycki Jarmark Bożonarodzeniowy i odczytali fragmenty baśni „Królowa Śniegu” Hansa Christiana Andersena. W nagraniu wystąpili: Bartosz Machlarz, Barbara Machlarz, Martyna Sawa, Paulina Bździuch, Gabriela Kudyk i Alicja Rybińska. Dziękujemy naszym najmłodszym! (więcej…)

Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia mamy dla naszych Czytelników coś specjalnego. Fragmenty „Opowieści Wigilijnej” Charlesa Dickensa przeczytali dla Państwa: Pan Mariusz Lewko – Przewodniczący Rady Miejskiej w Lubyczy Królewskiej, Pan Marek Łuszczyński – Burmistrz Lubyczy Królewskiej, Pani Katarzyna Piechnik – Sekretarz Gminy Lubycza Królewska, Pani Mirosława Magdziak – Dyrektor Przedszkola Samorządowego w Lubyczy Królewskiej, Pani Alicja Żmuda – Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Lubyczy Królewskiej oraz Pani Bronisława Żeleźna – Przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich „Lubczyk”. (więcej…)

Zgodnie z zarządzeniami wydanymi w dniu 27 lipca i 16 listopada Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Lubyczy Królewskiej ustala dni 23 i 24 grudnia 2020 r. dniami wolnymi od pracy. Gminna Biblioteka Publiczna w Lubyczy Królewskiej i filia biblioteki w Machnowie Nowym będą nieczynne. (więcej…)

Świąt prawdziwie radosnych, ciepłych w sercu i zimowych na zewnątrz, jaśniejących pierwszą gwiazdką. Niech z nut świątecznych zapachów powstanie najpiękniejsza kolęda i czarem swojej melodii spełni Państwa marzenia – życzy Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Lubyczy Królewskiej wraz z pracownikami. (więcej…)

Nie mogłyśmy się doczekać, aby wrzucić to wykonanie do sieci! W tamtym tygodniu soliści z Gminy Lubycza Królewska odwiedzili studio Grupy Relax i nagrali własną wersję pastorałki „Skrzypi wóz”. Zapraszamy do obejrzenia filmu! Z całego serca dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w naszym małym projekcie. Byli to: Carolina Favilla, Kamil Janik, Kaja Kubiak oraz soliści Centrum Muzycznego „Tryton”: Dawid Borowicz, Gabriela Kołakowska, Emilia Koziej, Julia Kudyk, Emilia Malicka, Julia Mucha, Martyna Sawa oraz Julia Stepaniuk – za przygotowanie muzyczne odpowiadała pani Dominika Sawiak.

Wszyscy spisali się świetnie!

(więcej…)

Rok temu w grudniu w ramach II Lubyckiego Jarmarku Bożonarodzeniowego gościliśmy u nas Krasnobrodzki Gospel. Kto by pomyślał, że w tym roku trzecia edycja jarmarku będzie odbywać się… w sieci. Zdecydowałyśmy się go kontynuować, dlatego już dziś zapraszamy do bacznego śledzenia naszego fanpage`a już w poniedziałek. Mamy dla Was zapowiadaną wcześniej niespodziankę. Dodatkowo 21 grudnia zostaną opublikowane filmy z czytania fragmentów „Opowieści wigilijnej” Charlesa Dickensa i baśni „Królowa śniegu” Hansa Christiana Andersena. Fragmenty przeczytają osoby reprezentujące instytucje z Gminy Lubycza Królewska oraz dzieci. Jeśli nasi najmłodsi czytenicy chcieliby wziąć udział w czytaniu, to jest jeszcze czas na zgłoszenia (do poniedziałku). Przypominamy też, że do 31 grudnia soliści i zespoły z powiatu tomaszowskiego mogą wziąć udział w II Lubyckim Przeglądzie Kolęd i Pastorałek pod patronatem Burmistrza Lubyczy Królewskiej Marka Łuszczyńskiego.

(więcej…)

Zastanawiacie się co tu się dzieje? Jeszcze tego nie zdradzimy, ale przygotowujemy dla Was niespodziankę na święta, w którą włączyli się nasi zdolni soliści z Gminy Lubycza Królewska i Centrum Muzycznego „Tryton”, przy wsparciu jak zwykle niezawodnej Grupy Relax! W tym roku III Lubycki Jarmark Bożonarodzeniowy nie mógł odbyć się w tradycyjnej formie. Dlatego też będziemy mieli dla Was kilka propozycji on-line. Pierwszą z nich jest II Lubycki Przegląd Kolęd i Pastorałek pod patronatem Burmistrza Lubyczy Królewskiej Marka Łuszczyńskiego, który został ogłoszony w tym tygodniu. Oczywiście zachęcamy gorąco do zgłaszania swoich propozycji kolęd i pastorałek. Kolejne działania są niespodzianką! (więcej…)

Wszystkie prawa zastrzeżone - © 2021 Lubycza Czyta