Serdecznie zachęcamy wystawców do wzięcia udziału w drugiej już edycji Jarmarku Bożonarodzeniowego, natomiast mieszkańców do odwiedzenia nas 13 grudnia w godzinach od 10 do 12 (plac przed biblioteką). W międzyczasie wspólnie z dziećmi ubierzemy biblioteczną choinkę. Natomiast wieczorem zapraszamy do Dużej Świetlicy przy ul. Jana III Sobieskiego 16 na koncert bożonarodzeniowy w wykonaniu zespołu BW&JD, Ogniska Muzycznego Tryton i dzieci z Przedszkola Samorządowego w Lubyczy Królewskiej. (więcej…)

Zapraszamy do udziału w konkursie na najpiękniejszą ozdobę świąteczną. Zgłoszenia przyjmowane są do 30 listopada 2019 r. w trzech kategoriach: Przedszkole, klasy I-IV i klasy V-VIII. Regulamin znajduje się w linku poniżej.

(więcej…)

14 listopada w Czytelni dla Dzieci MBP odbył się finał VIII Powiatowego Konkursu Recytatorskiego im. T. Zamoyskiego. Po gminnych eliminacjach 52 recytatorów zmierzyło się w naszej bibliotece, prezentując poezję lub prozę twórców związanych biografią z naszym regionem. Gratulujemy Julii Moskwie, Amelii Knap i Klaudii Śliwie! (więcej…)

Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Lubyczy Królewskiej rozpoczęły się o godzinie 11.00 zbiórką pocztów sztandarowych pod Szkołą Podstawową im. gen. Nikodema Sulika w Lubyczy Królewskiej, skąd uczestnicy przemaszerowali do kościoła parafialnego. Następnie o godz. 11.30 odbyła się msza święta w intencji Ojczyzny, a po niej uczniowie Samorządowego Przedszkola w Lubyczy Królewskiej wystąpili z montażem słowno-muzycznym przygotowanym specjalnie na tę okazję. Następnie uczestnicy uroczystości wspólnie przemaszerowali pod pomnik pamięci, gdzie złożono wieńce. (więcej…)

Bardzo miło nam poinformować, że nasza biblioteka zajęła 150 miejsce w konkursie „Wspólne czytanie”, w którym wygraliśmy 300 zł na zakup książek i 2 pufy do kącika czytelniczego. Rywalizacja była zaciekła, ale się udało. Niedługo pufy zagoszczą już u nas na dobre, a pieniądze zostaną przeznaczone na książki dla najmłodszych.

(więcej…)

Rada Miejska w Lubyczy Królewskiej, Burmistrz Lubyczy Królewskiej, Stowarzyszenie “Morsy Spod Młyna” i Centrum Promocji Kultury i Turystyki zapraszają na III Bieg Niepodległości, który odbędzie się 11 listopada 2019 roku w Lubyczy Królewskiej. Odcinek jaki trzeba będzie przebiec to 7,5 km. Uczestnicy biegu wystartują spod Urzędu Miejskiego o godz. 13.45 i pobiegną do Teniatysk, skąd wrócą. (więcej…)

Zapraszamy do wzięcia udziału w projekcie „Mała książka – wielki człowiek”.

(więcej…)

Przedstawiamy plan zajęć obowiązujący podczas wakacji w naszej bibliotece i Centrum Promocji Kultury i Turystyki. Na większość z nich obowiązują zapisy. Zapraszamy serdecznie na rajd pieszy i wycieczkę do Krasnobrodu, Guciowa i Zamościa. Dodatkowo planujemy zorganizować konkurs „Pokaż swój talent”. Regulamin i karty zgłoszeniowe zamieszczamy poniżej.

(więcej…)

Rok 2019 jest rokiem Stanisława Moniuszki – ojca polskiej opery narodowej. Z tej okazji chcielibyśmy zaprosić wszystkie chętne dzieci w wieku od 8 do 12 lat do udziału w wakacyjnych spotkaniach teatralnych, które będą opierały się na jednej z oper tego wybitnego kompozytora. Zajęcia są bezpłatne. Zapisy będą trwać do 24 lipca 2019 r.
(więcej…)

Serdecznie zapraszamy na Dni Lubyczy Królewskiej organizowane przez Burmistrza Lubyczy Królewskiej i Centrum Promocji Kultury i Turystyki w parku miejskim.

6 lipca:
godz. 9.00 – Spacer nordic walking do Teniatysk – trasa 5 km, start z CSiR
godz. 10.00 – Zawody sportowe z okazji 43. rocznicy powstania Klubu Sportowego „GRANICA” Lubycza Królewska
godz. 15.00 – Część artystyczna
godz. 16.00 – Pokazy karate tradycyjnego
godz. 21.00 – Zabawa pod gwiazdami w parku miejskim z zespołem Jako Tako (więcej…)

Wszystkie prawa zastrzeżone - © 2019 Lubycza Czyta