24 maja będziemy mieli przyjemność gościć u nas pana Roberta Gmiterka, autora „Snu na Kniaziach i innych historii osobistych”. Spotkanie autorskie odbędzie się o godzinie 18 w Dużej Świetlicy w Lubyczy Królewskiej. Gościnnie wystąpi również Zespół „Pasja”. Serdecznie zapraszamy! (więcej…)

Z okazji „Tygodnia Bibliotek” ogłaszamy konkurs plastyczny „Moja biblioteka marzeń”. Prace plastyczne należy dostarczyć do 14 maja (godz. 15.00) do siedziby biblioteki. Prace powinny być opisane zgodnie z wytycznymi zawartymi w regulaminie. Ogłoszenie wyników  i rozdanie nagród odbędzie się 15 maja podczas ogniska.

(więcej…)

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym „Selfie z książką” zorganizowanego w ramach Tygodnia Bibliotek. Zrób sobie zdjęcie z książką na tle charakterystycznego miejsca lub obiektu w naszej gminie i wygraj nagrody. Zdjęcia można wysyłać na adres e-mailowy: gbp.lubycza@vp.pl lub messengera biblioteki.

(więcej…)

Gminna Biblioteka Publiczna w Lubyczy Królewskiej serdecznie zaprasza czytelników do aktywnego świętowania “Tygodnia Bibliotek”. W kalendarzu wydarzenia znalazło się wiele propozycji dla wszystkich miłośników książek. W tym roku akcja odbywa się pod hasłem “#biblioteka”. Oto rozkład lubyckich wydarzeń:

(więcej…)

Przedstawiamy w całości program Majówki lubyckiej. 3 maja zapraszamy do Lubyczy Królewskiej na wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych. Śpiewanie odbędzie się na placu przed biblioteką (w razie deszczu przeniesiemy się na dużą świetlicę). 4 maja w Siedliskach odbędzie się Festyn strażacki. Dodatkowo panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Kniaziach zapraszają do Zagrody Wiejskiej na Rodzinny Piknik Majówkowy, który odbędzie się 5 maja w niedzielę. (więcej…)

Serdecznie zapraszamy na Rodzinny Piknik Majowy, który odbędzie się 5 maja w miejscowości Kniazie (Zagroda Wiejska). Organizatorem imprezy jest Burmistrz Lubyczy Królewskiej, Centrum Promocji Kultury i Turystyki, Koło Gospodyń Wiejskich w Kniaziach i nasza biblioteka. Piknik rozpocznie się występem Ogniska Muzycznego „Tryton”, planowanym na godzinę 14. Następnie zapraszamy na wspólne biesiadowanie. (więcej…)

Prezydium  Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP i Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Siedliskach zapraszają na Gminny Dzień Strażaka, który odbędzie się 4 maja w Siedliskach. O godzinie 16.00 rozpocznie się msza święta w intencji wszystkich strażaków. Następnie uczestnicy obchodów przemaszerują na plac Leśniczówki, gdzie o godz. 17.00 rozpocznie się część oficjalna. Po niej zapraszamy wszystkich mieszkańców na Festyn strażacki. (więcej…)

Uwaga! Informujemy, że z przyczyn niezależnych od organizatorów zmianie uległa trasa rajdu w dniu 19 maja 2019 r. Poniżej zamieszczona jest nowa trasa oraz harmonogram rajdu. Prosimy o szczegółowe zapoznanie się ze zmianami. (więcej…)

Wraz z Radą Miejską w Lubyczy Królewskiej, Burmistrzem Lubyczy Królewskiej i Centrum Promocji Kultury i Turystyki serdecznie zapraszamy na obchody 228. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. O godzinie 11.00 pod Szkołą Podstawową zbiorą się poczty sztandarowe, które przemaszerują do kościoła parafialnego. O 11.30 rozpocznie się msza święta w intencji Ojczyzny, a po mszy uczniowie ze szkoły podstawowej wystąpią z akademią, przygotowaną na tę uroczystość. (więcej…)

Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych, pełnych wiary, nadziei i miłości. Radosnego, wiosennego nastroju oraz serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół. Aby Święta Wielkiej Nocy były wzorem duchowego wzbogacenia i umocnienia dającego radość, pokój i nadzieję. (więcej…)

Wszystkie prawa zastrzeżone - © 2019 Lubycza Czyta