Miło jest nam poinformować, że pan radny Bogusław Kudelski przekazał na licytację WOŚP koszulkę z podpisami reprezentacji Niemiec oraz dwie książki jego autorstwa. Serdecznie dziękujemy!

(więcej…)

W ramach ferii organizujemy wycieczkę do zamojskiego kina i zoo. Koszt to 35 zł od osoby, ilość miejsc jest ograniczona. Zapisy trwają do 14 stycznia. Zapewniamy transport i ubezpieczenie.

(więcej…)

Zapraszamy wszystkie dzieci z naszej gminy na ferie zimowe. Poniżej przedstawiamy plan na kolejne 2 tygodnie. Zajęcia będą odbywać się w godzinach 12.00-14.00

I TYDZIEŃ FERII:
13.01 – Gry planszowe/Kalambury
14.01 – Lepi-MY – warsztaty ceramiczne – lepienie z gliny. Dzieci stworzą własne upominki z gliny dla swoich dziadków z okazji zbliżających się świąt: Dnia Babci i Dnia Dziadka.
15.01 – Laboratorium szalonego naukowca – warsztaty z MiniLabem. Będzie sporo eksperymentów i jeszcze więcej zabawy!. Liczba miejsc jest ograniczona – obowiązują zapisy do 14 stycznia. Zajęcia odbędą się na Dużej Świetlicy.
16.01 – Master Chef Junior – dzieci będą miały okazję stać się kucharzami i przygotować coś zdrowego i smacznego 🙂
17.01 – Charlie w Fabryce Czekolady – gra terenowa zorganizowana w bibliotece. Rozwiążemy zagadkę zniknięcia czekolady.

(więcej…)

Mamy dla Was świetną wiadomość. Już w niedzielę podczas 28. Finału WOŚP będzie można wylicytować oryginalną piłkę klubu Legii Warszawa wraz z autografami zawodników! A to wszystko dzięki panu Sebastianowi Różyckiemu, który nam ją przekazał. Serdecznie dziękujemy!
A wszystkich zainteresowanych zapraszamy na licytację, która odbędzie się w niedzielę (12 stycznia) o godz. 16.00 w Dużej Świetlicy.

(więcej…)

Już 12 stycznia odbędzie się 28 Finał WOŚP. My również włączamy się do akcji. Zapraszamy na godz. 16 do Dużej Świetlicy w Lubyczy Królewskiej (ul. Jana III Sobieskiego 16), gdzie odbędzie się licytacja, występy zespołów i kiermasz ciast. W tym dniu zostanie również przeprowadzona kwesta na terenie naszej gminy. Dochód z finału zostanie przeznaczony na dziecięcą medycynę zabiegową.

(więcej…)

Już są!  W końcu dotarły do nas nagrody, które nasza biblioteka wygrała w konkursie „Wspólne czytanie” organizowanym przez Kinder Bueno. Wygraliśmy dwie pufy do kącika czytelniczego oraz książki o równowartości 300 zł.

(więcej…)

Po obejrzeniu wszystkich prac konkursowych na najpiękniejszą ozdobę choinkową, komisja konkursowa wyłoniła następujących zwycięzców:

Kat. Klasy I-IV – Nikola Dworzycka – Machnów Nowy
Kat. Klasy V-VIII – Julia Moskwa – Machnów Nowy

Wyróżnienia:
Ania Wawrzusiszyn – Machnów Nowy
Maja Pawliszak – Machnów Nowy
Basia i Bartek Machlarz – Lubycza Królewska

Nagrody wręczane były podczas II Jarmarku Bożonarodzeniowego. Jeśli ktoś nie zdążył ich odebrać, zapraszamy do biblioteki.

Serdecznie wszystkim gratulujemy!

(więcej…)

Za nami II Jarmark Bożonarodzeniowy w Lubyczy Królewskiej. Dziękujemy wszystkich wykonawcom, którzy uświetnili ten wieczór. Wystąpili dla nas: BW&JD, Ognisko Muzyczne „Tryton” w składzie: Julia Kudyk, Emilka Koziej, Amelia Sereda, Emilia Malicka, Judyta Łysiak, Julia Mucha, Amelia Knap, Julia Stepaniuk, Martyna Sawa, Dawid Borowicz oraz Kaja Kubiak, Marcin Pisarczyk i Paula Gęśla. (więcej…)

Informujemy, że Gminna Biblioteka Publiczna w Lubyczy Królewskiej otrzymała dotację ze środków finansowych MKiDN w wysokości 5 456 zł  w programie wieloletnim „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa”, Priorytet 1 – Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych. (więcej…)

To już III edycja zimowej akcji „Na cztery łapy”, którą organizujemy wraz ze Stowarzyszeniem Aktywna Gmina +! Liczymy na wasze zaangażowanie. Nadchodzi zima, a bezdomne czworonogi z naszej gminy i powiatu tomaszowskiego potrzebują naszej pomocy. Punkty, w których będzie zbierana karma dla psów i kotów to: Przedszkole Samorządowe w Lubyczy Królewskiej, Szkoła Podstawowa w Lubyczy Królewskiej, Szkoła Podstawowa w Machnowie Nowym i Gminna Biblioteka Publiczna w Lubyczy Królewskiej. (więcej…)

Wszystkie prawa zastrzeżone - © 2020 Lubycza Czyta