Zapraszamy wszystkie dzieci z naszej gminy na ferie zimowe. Poniżej przedstawiamy plan na kolejne 2 tygodnie. Zajęcia będą odbywać się w godzinach 12.00-14.00

I TYDZIEŃ FERII:
13.01 – Gry planszowe/Kalambury
14.01 – Lepi-MY – warsztaty ceramiczne – lepienie z gliny. Dzieci stworzą własne upominki z gliny dla swoich dziadków z okazji zbliżających się świąt: Dnia Babci i Dnia Dziadka.
15.01 – Laboratorium szalonego naukowca – warsztaty z MiniLabem. Będzie sporo eksperymentów i jeszcze więcej zabawy!. Liczba miejsc jest ograniczona – obowiązują zapisy do 14 stycznia. Zajęcia odbędą się na Dużej Świetlicy.
16.01 – Master Chef Junior – dzieci będą miały okazję stać się kucharzami i przygotować coś zdrowego i smacznego 🙂
17.01 – Charlie w Fabryce Czekolady – gra terenowa zorganizowana w bibliotece. Rozwiążemy zagadkę zniknięcia czekolady.

(więcej…)

Przedstawiamy plan zajęć obowiązujący podczas wakacji w naszej bibliotece i Centrum Promocji Kultury i Turystyki. Na większość z nich obowiązują zapisy. Zapraszamy serdecznie na rajd pieszy i wycieczkę do Krasnobrodu, Guciowa i Zamościa. Dodatkowo planujemy zorganizować konkurs „Pokaż swój talent”. Regulamin i karty zgłoszeniowe zamieszczamy poniżej.

(więcej…)

Rok 2019 jest rokiem Stanisława Moniuszki – ojca polskiej opery narodowej. Z tej okazji chcielibyśmy zaprosić wszystkie chętne dzieci w wieku od 8 do 12 lat do udziału w wakacyjnych spotkaniach teatralnych, które będą opierały się na jednej z oper tego wybitnego kompozytora. Zajęcia są bezpłatne. Zapisy będą trwać do 24 lipca 2019 r.
(więcej…)

Czy na niebie mieszka wielki niedźwiedź? Co ma wspólnego lew z rybą? Jak zbudować własny układ słoneczny? Na te pytania spróbują odpowiedzieć dzieci z Lubyczy Królewskiej podczas zajęć „Mały Astronom”, które odbędą się w piątek 22 marca. Zaczynamy o godzinie 17 na placu przed biblioteką. Tam powitamy wiosnę z Panną Marzanną. (więcej…)

Wczoraj (13 marca) w naszej bibliotece dzieci miały okazję stworzyć wspólnie Pannę Marzannę, która przywita z nami wiosnę już 22 marca. Razem wykonaliśmy słynną kukłę, a uczestnicy warsztatów przyozdobili ją pięknymi, długimi warkoczami i kolorowymi kwiatami. Najwięcej frajdy przyniosła im… słoma. Już niedługo podamy więcej informacji na temat następnego piątku, kiedy to pożegnamy oficjalnie zimę. (więcej…)

Zapraszamy dzieci na warsztaty już w środę o godzinie 16.00 do naszej biblioteki. Warsztaty będą trwać do 17.30. Wspólnie stworzymy Marzannę, którą „utopimy” 22 marca. Wstęp jest wolny. Warsztaty organizowane są razem z Centrum Promocji Kultury i Turystyki i Urzędem Miejskim w Lubyczy Królewskiej.

(więcej…)

Wraz z Burmistrzem Lubyczy Królewskiej i Centrum Promocji Kultury i Turystyki w Lubyczy Królewskiej zapraszamy wszystkich chętnych rękodzielników do wzięcia udziału w 2 Lubyckim Kiermaszu Wielkanocnym. Kiermasz odbędzie się 12 kwietnia (piątek) w godz. od 9.00 do 12.00. na placu przed Gminną Biblioteką Publiczną w Lubyczy Królewskiej. (więcej…)

Wraz z Centrum Promocji Kultury i Turystyki zapraszamy do zapoznania się z wiosennymi wydarzeniami organizowanymi przez nas w marcu. Już niebawem ukaże się więcej informacji na temat poszczególnych dni. Po raz kolejny zapraszamy na Gminny Dzień Kobiet, który odbędzie się 9 marca 2019 r. Do zobaczenia! (więcej…)

W dniach od 11 do 24 lutego 2019 w naszej bibliotece organizowane były zajęcia w ramach ferii zimowych. W przeciągu dwóch tygodni w naszych spotkaniach wzięło udział 57 dzieci z naszej gminy. Frekwencja przerosła nasze najśmielsze oczekiwania, z czego bardzo się cieszymy! Pierwszy tydzień upłynął nam pod znakiem warsztatów manualno-plastycznych. Dodatkowo świętowaliśmy również Dzień Pizzy, z racji którego każde dziecko wykonało swoją własną pizzę. (więcej…)

Na feriach zimowych nasza biblioteka zamieniła się w biuro detektywistyczne! Do czego potrzebne jest lusterko? Ile kokosów znajdziecie w bibliotece? Gdzie się podział magiczny worek? Na te i nie tylko te pytania oraz zagadki musieli odpowiedzieć nasi mali detektywi. Żeby nie było tak prosto, każdy miał do pokonania labirynt, aby przejść do kolejnego zadania. A czego szukaliśmy? Był to skarb ukryty daleko, w zakamarkach biblioteki 🙂 (więcej…)

Wszystkie prawa zastrzeżone - © 2020 Lubycza Czyta