Czy na niebie mieszka wielki niedźwiedź? Co ma wspólnego lew z rybą? Jak zbudować własny układ słoneczny? Na te pytania spróbują odpowiedzieć dzieci z Lubyczy Królewskiej podczas zajęć „Mały Astronom”, które odbędą się w piątek 22 marca. Zaczynamy o godzinie 17 na placu przed biblioteką. Tam powitamy wiosnę z Panną Marzanną. (więcej…)

Wczoraj (13 marca) w naszej bibliotece dzieci miały okazję stworzyć wspólnie Pannę Marzannę, która przywita z nami wiosnę już 22 marca. Razem wykonaliśmy słynną kukłę, a uczestnicy warsztatów przyozdobili ją pięknymi, długimi warkoczami i kolorowymi kwiatami. Najwięcej frajdy przyniosła im… słoma. Już niedługo podamy więcej informacji na temat następnego piątku, kiedy to pożegnamy oficjalnie zimę. (więcej…)

Zapraszamy dzieci na warsztaty już w środę o godzinie 16.00 do naszej biblioteki. Warsztaty będą trwać do 17.30. Wspólnie stworzymy Marzannę, którą „utopimy” 22 marca. Wstęp jest wolny. Warsztaty organizowane są razem z Centrum Promocji Kultury i Turystyki i Urzędem Miejskim w Lubyczy Królewskiej.

(więcej…)

Wraz z Burmistrzem Lubyczy Królewskiej i Centrum Promocji Kultury i Turystyki w Lubyczy Królewskiej zapraszamy wszystkich chętnych rękodzielników do wzięcia udziału w 2 Lubyckim Kiermaszu Wielkanocnym. Kiermasz odbędzie się 12 kwietnia (piątek) w godz. od 9.00 do 12.00. na placu przed Gminną Biblioteką Publiczną w Lubyczy Królewskiej. (więcej…)

Wraz z Centrum Promocji Kultury i Turystyki zapraszamy do zapoznania się z wiosennymi wydarzeniami organizowanymi przez nas w marcu. Już niebawem ukaże się więcej informacji na temat poszczególnych dni. Po raz kolejny zapraszamy na Gminny Dzień Kobiet, który odbędzie się 9 marca 2019 r. Do zobaczenia! (więcej…)

W dniach od 11 do 24 lutego 2019 w naszej bibliotece organizowane były zajęcia w ramach ferii zimowych. W przeciągu dwóch tygodni w naszych spotkaniach wzięło udział 57 dzieci z naszej gminy. Frekwencja przerosła nasze najśmielsze oczekiwania, z czego bardzo się cieszymy! Pierwszy tydzień upłynął nam pod znakiem warsztatów manualno-plastycznych. Dodatkowo świętowaliśmy również Dzień Pizzy, z racji którego każde dziecko wykonało swoją własną pizzę. (więcej…)

Na feriach zimowych nasza biblioteka zamieniła się w biuro detektywistyczne! Do czego potrzebne jest lusterko? Ile kokosów znajdziecie w bibliotece? Gdzie się podział magiczny worek? Na te i nie tylko te pytania oraz zagadki musieli odpowiedzieć nasi mali detektywi. Żeby nie było tak prosto, każdy miał do pokonania labirynt, aby przejść do kolejnego zadania. A czego szukaliśmy? Był to skarb ukryty daleko, w zakamarkach biblioteki 🙂 (więcej…)

Nasze dzieciaki w poniedziałek świętowały Dzień Kota 🙂 Z tej okazji każdy zamienił się w mruczka! Dzieci poznały rasy kotów, a także wybrały się na wycieczkę do zoo jako kocia rodzina. Zajęcia ruchowe bardzo podobały się naszym małym kotom. Dodatkowo wszyscy wzięli udział w quizie o tematyce kotów w popularnych bajkach i filmach. (więcej…)

Gminna Biblioteka Publiczna w Lubyczy Królewskiej oraz Centrum Promocji Kultury i Turystyki w Lubyczy Królewskiej zapraszają wszystkie dzieci z naszej gminy do wzięcia udziału w zajęciach manualno-plastycznych zorganizowanych w ramach ferii zimowych. Zajęcia będą bezpłatne. Spójrzcie na ich harmonogram! (więcej…)

Dziś na naszej kuchni działo się dużo. A to za sprawą dzieci, które wzięły udział w warsztatach z pieczenia pierniczków. Największą frajdą było ozdabianie wypieków. Spod rąk naszych dzieciaków wyszły naprawdę wyjątkowe okazy. (więcej…)

Wszystkie prawa zastrzeżone - © 2019 Lubycza Czyta