Filia Gminnej Biblioteki Publicznej w Machnowie Nowym zaprasza dzieci oraz młodzież na zajęcia wakacyjne, które będą odbywać się się przez 2 tygodnie lipca 6‐17 lipca oraz 2 tygodnie sierpnia 3‐14 sierpnia . Oprócz tego zapraszamy do gry w tenisa stołowego przez całe wakacje w godzinach pracy biblioteki. (więcej…)

Zapraszamy dzieci z całej gminy Lubycza Królewska do wzięcia udziału w rajdzie pieszym i questowaniu wspólnie z Muzeum Skamieniałych Drzew w Siedliskach i Gminną Biblioteka Publiczną w Lubyczy Krolewskiej! Trasa będzie prowadziła po przepięknych zakątkach Siedlisk. Odkryjemy tajemnicę tego miejsca, a na koniec rozpalimy ognisko!
Rajd odbędzie się 13 lipca. Obowiązują zapisy i wypełnienie zgód na wycieczkę. Dokładną godzinę wyjazdu podamy w najbliższym czasie. Miejsce zbiórki to plac przed Gminną Biblioteka Publiczną w Lubyczy Królewskiej, a dla dzieci z Siedlisk i okolic – muzeum. (więcej…)

Zapraszamy wszystkie chętne dzieci z naszej gminy do wzięcia udziału w wielu ciekawych i kreatywnych zajęciach, zorganizowanych w ramach wakacji! Zajęcia są bezpłatne. Zapisy trwają do końca czerwca. Liczba miejsc ograniczona! (więcej…)

Gminna Biblioteka Publiczna w Lubyczy Królewskiej rusza z rekrutacją do projektu pt. „Komiksowy Sobieski”, realizowanego w ramach dofinansowania ze środków MKiDN. W ramach projektu odbędą się warsztaty historyczne, rysunkowe i komiksowe dla 30 dzieci w wieku od 7 do 15 lat w 3 grupach po 10 osób na 3 miejscowości: Lubycza Królewska, Siedliska i Żurawce. Nabór do projektu będzie trwał od 4 do 30 maja 2020 r. Warunki uczestnictwa szczegółowo rozpisane są w regulaminie projektu. Formularz rekrutacyjny znajduje się poniżej. Zajęcia odbędą się w możliwie najszybszym terminie, po poluzowaniu restrykcji w związku z trwającą epidemią. (więcej…)

7 marca 2020 r. w ramach Gminnego Dnia Kobiet odbyły się warsztaty tworzenia biżuterii z modeliny. Dzieci miały okazję stworzyć niezwykłe kolczyki i przypinki. Pojawiły się tęcze, jednorożce, pokemony i wiele innych, kolorowych drobiazgów. Zapraszamy do obejrzenia galerii! Dziękujemy Panu Burmistrzowi Markowi Łuszczyńskiemu za wsparcie finansowe warsztatów. (więcej…)

Zapraszamy dzieci z naszej gminy na warsztaty tworzenia biżuterii z modeliny, które odbędą się 7 marca w ramach organizowanego Dnia Kobiet. Warsztaty są bezpłatne, ale obowiązują zapisy. Swoje pociechy można zgłaszać do 5 marca. Liczba miejsc jest ograniczona! (więcej…)

Zapraszamy wszystkie dzieci z naszej gminy na ferie zimowe. Poniżej przedstawiamy plan na kolejne 2 tygodnie. Zajęcia będą odbywać się w godzinach 12.00-14.00

I TYDZIEŃ FERII:
13.01 – Gry planszowe/Kalambury
14.01 – Lepi-MY – warsztaty ceramiczne – lepienie z gliny. Dzieci stworzą własne upominki z gliny dla swoich dziadków z okazji zbliżających się świąt: Dnia Babci i Dnia Dziadka.
15.01 – Laboratorium szalonego naukowca – warsztaty z MiniLabem. Będzie sporo eksperymentów i jeszcze więcej zabawy!. Liczba miejsc jest ograniczona – obowiązują zapisy do 14 stycznia. Zajęcia odbędą się na Dużej Świetlicy.
16.01 – Master Chef Junior – dzieci będą miały okazję stać się kucharzami i przygotować coś zdrowego i smacznego 🙂
17.01 – Charlie w Fabryce Czekolady – gra terenowa zorganizowana w bibliotece. Rozwiążemy zagadkę zniknięcia czekolady.

(więcej…)

Przedstawiamy plan zajęć obowiązujący podczas wakacji w naszej bibliotece i Centrum Promocji Kultury i Turystyki. Na większość z nich obowiązują zapisy. Zapraszamy serdecznie na rajd pieszy i wycieczkę do Krasnobrodu, Guciowa i Zamościa. Dodatkowo planujemy zorganizować konkurs „Pokaż swój talent”. Regulamin i karty zgłoszeniowe zamieszczamy poniżej.

(więcej…)

Rok 2019 jest rokiem Stanisława Moniuszki – ojca polskiej opery narodowej. Z tej okazji chcielibyśmy zaprosić wszystkie chętne dzieci w wieku od 8 do 12 lat do udziału w wakacyjnych spotkaniach teatralnych, które będą opierały się na jednej z oper tego wybitnego kompozytora. Zajęcia są bezpłatne. Zapisy będą trwać do 24 lipca 2019 r.
(więcej…)

Czy na niebie mieszka wielki niedźwiedź? Co ma wspólnego lew z rybą? Jak zbudować własny układ słoneczny? Na te pytania spróbują odpowiedzieć dzieci z Lubyczy Królewskiej podczas zajęć „Mały Astronom”, które odbędą się w piątek 22 marca. Zaczynamy o godzinie 17 na placu przed biblioteką. Tam powitamy wiosnę z Panną Marzanną. (więcej…)

Wszystkie prawa zastrzeżone - © 2020 Lubycza Czyta