Tydzień Bibliotek w Lubyczy Królewskiej

Gminna Biblioteka Publiczna w Lubyczy Królewskiej serdecznie zaprasza czytelników do aktywnego świętowania “Tygodnia Bibliotek”. W kalendarzu wydarzenia znalazło się wiele propozycji dla wszystkich miłośników książek. W tym roku akcja odbywa się pod hasłem “#biblioteka”. Oto rozkład lubyckich wydarzeń:

8 maja

Lubycza Czyta! – każdy czytelnik, który odwiedzi lubycką bibliotekę dostanie mały upominek w formie zakładki do książki;

Ogłoszenie konkursu “Biblioteka moich marzeń” – konkurs plastyczny skierowany jest dla dzieci i młodzieży z gminy Lubycza Królewska;

Ogłoszenie konkursu “Selfie z książką” – konkurs fotograficzny skierowany do wszystkich czytelników i miłośników książek. Aby wziąć w nim udział wystarczy jedynie zrobić sobie selfie z książką i wysłać na maila lub messengera biblioteki. Hasłem tegorocznego „Tygodnia Bibliotek” jest „#biblioteka”. Zdjęcia można wrzucić na swojego Instagrama i oznaczyć hasztagiem #lubyczaczyta.

Na prace z obu konkursów, biblioteka czeka do 14 maja (do godz. 15).

9 maja

Z książką mi do twarzy”- czyli popularny sleeveface w filii w Machnowie Nowym;

Załóżmy się!” – warsztaty z tworzenia własnych zakładek do książek – filia w Machnowie Nowym

10 maja

Bajkowy korowód” – wydarzenie dla dzieci, które będą mogły przebrać się za ulubioną postać z bajki lub książki. Zbiórka uczestników korowodu odbędzie się na parkingu przy Szkole Podstawowej w Lubyczy Królewskiej o godz. 10.15.

13 maja

Warsztaty czerpania papieru – godz. 16.00-17.30 – zapisy obowiązkowe

14 maja

Warsztaty „Mały Autor” z Łukaszem Wiktorem Izarowskim” – autorem „Apokalipki” i „Pogwaru” – liczba miejsc ograniczona.

15 maja

Charlie w fabryce czekolady” – gra terenowa dla dzieci i młodzieży. Gra rozpocznie się o godz. 15.30. Następnie przy ognisku odbędzie się rozstrzygnięcie konkursów i wystawa prac pokonkursowych.

Akcje towarzyszące przez cały Tydzień Bibliotek:

Biorę w ciemno!” – każdy czytelnik dostanie dodatkową książkę niespodziankę

Miejska Mapa Książek – czytelnicy wspólnie stworzą mapę książek, które ostatnio przeczytali. Znacznikami oznaczą kraje, w których toczyła się akcja ostatnio przeczytanych książek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wszystkie prawa zastrzeżone - © 2022 Lubycza Czyta