Konkurs na najlepszą okładkę do antologii o królu Janie III Sobieskim rozpoczyna się 21 października i kończy 28 października. W I etapie konkursu głosują Państwo spośród 30 okładek wykonanych przez uczestników warsztatów w ramach projektu „Komiksowy Sobieski” realizowanego w ramach Programu Kultura Dostępna dofinansowanego przez Narodowe Centrum Kultury ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Kultury.

(więcej…)

9 października mieszkańcy Lubyczy Królewskiej, za sprawą Stowarzyszenia Aktywna+ mogli obejrzeć przedstawienie pt. “Sam Bóg ciasto na korowaj miesi… – obrzęd tradycyjny” w wykonaniu amatorskiej grupy teatralnej i chóru „Lubica”, które powstały w ramach projektu o tej samej nazwie.
Projekt „Sam Bóg ciasto na korowaj miesi… – obrzęd tradycyjny” został dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „EtnoPolska 2020” był próbą integracji różnych środowisk społecznych na terenie Gminy Lubycza Królewska poprzez zaangażowanie ich w odtworzenie dawnych obrzędów weselnych. W ramach zadania zostały przeprowadzone warsztaty wypieku tradycyjnego korowaja dla dzieci i dorosłych, będące wstępem do późniejszego przedstawienia tradycyjnych obrzędów weselnych. Warsztaty te poprowadziła pani Elżbieta Różaniecka. W ramach projektu powstała także amatorska grupa teatralna i chór pod nazwą „Lubica”, które wzięły udział w inscenizacji. (więcej…)

W sobotę 19 września w ramach projektu pt. „Sam Bóg ciasto na korowaj miesi – obrzęd tradycyjny” dzieci z gminy Lubycza Królewska wzięły udział w warsztatach pieczenia korowaja dziecięcego. Warsztaty poprowadziła Pani Elżbieta Różaniecka. Najmłodsi mieli okazję zobaczyć jak wyrabia się ciasto na korowaj i jak taki korowaj powinien wyglądać. Upieczony korowaj zostanie zaprezentowany podczas przedstawienia, które odbędzie się 9 października.

Projekt został dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „EtnoPolska 2020”.

(więcej…)

Gminna Biblioteka Publiczna w Lubyczy Królewskiej wraz z Filią Biblioteczną w Machnowie Nowym zapraszają wszystkie dzieci przedszkolne z roczników 2014-2017 do udziału w projekcie „Mała książka wielki człowiek”. Organizatorem projektu jest Instytut Książki. Udział w projekcie jest bezpłatny. Uczestnicy, którzy zapiszą się do biblioteki, otrzymają wyprawkę czytelniczą oraz Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece zakończoną wypożyczeniem książki Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po uzbieraniu dziesięciu naklejek zostanie uhonorowany imiennym dyplomem.

(więcej…)

Jesteśmy bardzo wdzięczni, za to że Orkiestra Symfoniczna im. Karola Namysłowskiego z Zamościa oraz dyrygent Rafał Rozmus przyjęli nasze zaproszenie i w ubiegły piątek zagrali dla nas niesamowity koncert muzyki patriotycznej w Lubyczy Królewskiej. Koncert odbył się w parku miejskim. Podczas występu wyświetlony został film Mogiła Nieznanego Żołnierza z 1927 roku. Chcemy podziękować także strażakom z OSP Lubycza Królewska i OSP Dęby, za pomoc przy organizacji koncertu oraz BM Studio za rejestrację całego występu. (więcej…)

W ubiegłą niedzielę 9 sierpnia 2020 r. na zaproszenie Gminnej Biblioteki Publicznej w Lubyczy Królewskiej gościliśmy realizatorów i redaktorów programu “Lato z TVP3.
Głównym punktem niedzielnego spotkania była promocja koncertu symfonicznego pt. “Symfonicznie dla Lubyczy”, dofinansowanego ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego “Niepodległa”. (więcej…)

Serdecznie zapraszamy na koncert symfoniczny pt. „Symfonicznie dla Lubyczy” dofinansowany ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”. Realizatorem koncertu jest Gminna Biblioteka Publiczna w Lubyczy Królewskiej.
Koncert odbędzie się 14 sierpnia o godz. 20.00 w parku miejskim w Lubyczy Królewskiej. (więcej…)

Gminna Biblioteka Publiczna w Lubyczy Królewskiej rusza z rekrutacją do projektu pt. „Komiksowy Sobieski”, realizowanego w ramach dofinansowania ze środków MKiDN. W ramach projektu odbędą się warsztaty historyczne, rysunkowe i komiksowe dla 30 dzieci w wieku od 7 do 15 lat w 3 grupach po 10 osób na 3 miejscowości: Lubycza Królewska, Siedliska i Żurawce. Nabór do projektu będzie trwał od 4 do 30 maja 2020 r. Warunki uczestnictwa szczegółowo rozpisane są w regulaminie projektu. Formularz rekrutacyjny znajduje się poniżej. Zajęcia odbędą się w możliwie najszybszym terminie, po poluzowaniu restrykcji w związku z trwającą epidemią. (więcej…)

Nie sądziłyśmy, że kolejne pozytywne informacje spłyną do nas 12 lutego. Okazuje się, że po odczytaniu wyników z Programu Kultura Dostępna, realizowanego przez MKiDN nasza biblioteka otrzymała kolejne dofinansowanie, tym razem na przeprowadzenie warsztatów dla dzieci i młodzieży pt. „Komiksowy Sobieski”. Kwota dofinansowania to 21 tys. zł, natomiast całkowita kwota projektu to prawie 30 tys. zł.
Więcej informacji na temat projektu pojawi się już niedługo. (więcej…)

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że nasza biblioteka otrzymała dotację w kwocie 35 tys. złotych z Programu „Niepodległa” na zorganizowanie koncertu symfonicznego pt. „Symfonicznie dla Lubyczy”. Całkowity koszt projektu to 43 tys. zł.

(więcej…)

Wszystkie prawa zastrzeżone - © 2020 Lubycza Czyta