Nie sądziłyśmy, że kolejne pozytywne informacje spłyną do nas 12 lutego. Okazuje się, że po odczytaniu wyników z Programu Kultura Dostępna, realizowanego przez MKiDN nasza biblioteka otrzymała kolejne dofinansowanie, tym razem na przeprowadzenie warsztatów dla dzieci i młodzieży pt. „Komiksowy Sobieski”. Kwota dofinansowania to 21 tys. zł, natomiast całkowita kwota projektu to prawie 30 tys. zł.
Więcej informacji na temat projektu pojawi się już niedługo. (więcej…)

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że nasza biblioteka otrzymała dotację w kwocie 35 tys. złotych z Programu „Niepodległa” na zorganizowanie koncertu symfonicznego pt. „Symfonicznie dla Lubyczy”. Całkowity koszt projektu to 43 tys. zł.

(więcej…)

Informujemy, że Gminna Biblioteka Publiczna w Lubyczy Królewskiej otrzymała dotację ze środków finansowych MKiDN w wysokości 5 456 zł  w programie wieloletnim „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa”, Priorytet 1 – Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych. (więcej…)

Zapraszamy do wzięcia udziału w projekcie „Mała książka – wielki człowiek”.

(więcej…)

Kampania społeczna „Mała książka – wielki człowiek” realizowana przez Instytut Książki rozpocznie się w grudniu 2017 roku. Poprzez działania promocyjne w telewizji, radiu, internecie oraz przestrzeni miejskiej zachęcamy rodziców, dziadków i opiekunów do tzw. czytania generacyjnego i przypominamy o roli książki w życiu dziecka. (więcej…)

Wszystkie prawa zastrzeżone - © 2020 Lubycza Czyta