Te ferie będą wyglądały inaczej niż zwykle. Mamy dla Was kilka propozycji konkursów i zabaw internetowych. Każdą z nich sfotografujcie i wyślijcie na nasz adres e-mail: biblioteka@lubycza.pl do 17 stycznia. Wasze prace opublikujemy w internecie .

KONKURSY:

1. Zimowa wioska św. Mikołaja – stwórzcie makietę zimowej wioski św. Mikołaja w 3D. Szablony np. reniferów, choinek itp. znajdziecie w internecie. Możecie wykorzystać pudełka, kartony, żywe gałązki – co tylko Wam przyjdzie do głowy.

2. Hej! Zaprojektuj mnie – to konkurs na projekt okładki swojej ulubionej książki. Możecie ją namalować lub wykorzystać inne techniki.

3. LUBYCZkA – wykonajcie własną wersję maskotki biblioteki. Liczymy na Waszą pomysłowość.

(więcej…)

Dzisiaj został rozstrzygnięty konkurs na najpiękniejszą ozdobę choinkową. W konkursie zostało złożonych 6 prac, a zwyzcięską pracę wykonała Maja Pawliszak z Machnowa Nowego.

Wyróżnienie otrzymali: Barbara i Bartosz Machlarz (Lubycza Królewska), Julia i Alicja Kaluźniak (Machnów Nowy) oraz Wiktoria Wywrocka (Lubycza Królewska). Wszystkim dzieciom serdecznie dziękujemy za udział w konkursie i gratulujemy talentów! W związku z małą ilością prac, dzieci które otrzymały wyróżnienia również zostaną nagrodzone. Po odbiór nagród zapraszamy w poniedziałek (7 grudnia) i wtorek (8grudnia) do naszej biblioteki w godzinach 7.00-15.00 (więcej…)

Oddział Terenowy KOWR w Lublinie informuje o konkursie dla Kół Gospodyń Wiejskich, który dotyczy przygotowania 30-sekundowego „Spotu Świątecznego promującego PRODUKT POLSKI”. Termin składania prac konkursowych upływa z dniem 27 listopada 2020 r. Regulamin znajduje się poniżej. (więcej…)

Zapraszamy wszystkie dzieci z Gminy Lubycza Królewska do wzięcia udziału w konkursie na najpiękniejszą ozodbę choinkową. Prace można zgłaszać do 1 grudnia 2020 r. do godz. 15.00. Wcześniej należy umówić się telefonicznie, aby ustalić dogodną godzinę złożenia ozdób z zachowaniem reżimu sanitarnego. Więcej szczegółów w regulaminie konkursu. (więcej…)

Uwaga! Wyniki konkursu na okładkę antologii pt. „Komiksowy Sobieski” w ramach zadania „Komiksowy Sobieski” dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu „Kultura Dostępna”.

Ocena 6 prac, które zakwalifikowały się do II etapu z racji sytuacji epidemiologicznej w kraju została przeprowadzona on-line.

W skład komisji wchodziły: Aleksandra Jędrzejewska, Małgorzata Gębarowska, Anna Słoboda, Alicja Żmuda i Katarzyna Jaremczuk.

Oto lista osób, które zajęły miejsca na podium wraz z punktacją:

(więcej…)

W imieniu organizatorów zapraszamy do wzięcia udziału w IX Powiatowym Konkursie Recytatorskim im. Tomasza Zamoyskiego. Zgłoszenia z nagranym filmem można dostarczyć do Miejskiej Biblioteki publicznej im. Tomasza Zamoyskiego w Tomaszowie Lubelskim do 22 listopada 2020 r. (więcej…)

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy aktywnie włączyli się w głosowanie na najlepszą okładkę antologii pt. „Komiksowy Sobieski”. W głosowaniu zostało oddanych 955 głosów. Poniższe zdjęcie przedstawia ogólną liczbę głosów dla pierwszych sześciu miejsc.

(więcej…)

Zachęcamy do wzięcia udziału w  XIV Konkursie Plastycznym pt.”Malowane poezją” o zasięgu ogólnopolskim. Patronat honorowy nad nim objęli: Polska Izba Książki, Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich i Wójt Gminy Aleksandrów, a patronat medialny: Portal sbp.pl, „Poradnik Bibliotekarza”, „Guliwer” i „Nowa Gazeta Biłgorajska”.  Organizatorem konkursu jest

Gminna Biblioteka Publiczna w Aleksandowie.

(więcej…)

7 sierpnia został rozstrzygnięty konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy. W konkursie wzięło udział 7 wienców w 2 kategoriach: wieniec tradycyjny i nowoczesny. W skład komisji konkursowej weszli: Katarzyna Piechnik, Alicja Żmuda, Elżbieta Flis oraz Jerzy Garbacz. Organizatorem konkursu był Burmistrz Lubyczy Królewskiej Marek Łuszczyński i Gminna Biblioteka Publiczna w Lubyczy Królewskiej. (więcej…)

Miejska Biblioteka Publiczna im. Tomasza Zamoyskiego w Tomaszowie Lubelskim organizuje Powiatowy Konkurs Recytatorski pt. „W krainie wierszy 2020”. Konkurs skierowany jest do dzieci w wieku od 3 do 10 lat zamieszkujących powiat tomaszowski. Każdy z uczestników powinien nagrać filmik (do 2minut) z recytacją jednego wiersza i wysłać go razem z  kartą zgłoszeniową na adres e-mail: mbp.k.wierszy2020@gmail.com. Biblioteka czeka na zgłoszenia do 4 czerwca 2020 r.  Regulamin konkursu i karta zgłoszeniowa znajdują się poniżej do pobrania. (więcej…)

Wszystkie prawa zastrzeżone - © 2021 Lubycza Czyta