Starostwo Powiatowe w Tomaszowie Lubelskim zaprasza Koła Gospodyń Wiejskich z terenu Powiatu Tomaszowskiego do wzięcia udziału w konkursie na „Najpiękniejsze rękodzieło tradycyjne”, inspirowane tradycją lokalną Powiatu Tomaszowskiego i Roztocza. (więcej…)

Miejska Biblioteka Publiczna im. Tomasza Zamoyskiego w Tomaszowie Lubelskim zaprasza do udziału w Powiatowym Konkursie Piosenki Ekologicznej, który odbędzie się 27 kwietnia 2020 r w Tomaszowskim Domu Kultury. Zgłoszenia należy dostarczyć do 20 kwietnia 2020 r. (więcej…)

Zapraszamy do udziału w XXVI Konkursie Piosenki Partyzanckiej – Aleksandrów 2020. Konkurs odbędzie się 5 lipca 2020 r., natomiast zgłoszenia można przesyłać do 31 maja 2020 r. Regulamin i karta zgłoszeniowa do pobrania znajdują się poniżej. (więcej…)

Rozpoczął się nabór do konkursu kulinarnego „Bitwa Regionów” skierowanego do Kół Gospodyń Wiejskich z terenu województwa lubelskiego. Patronat nad konkursem objęło Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. „Bitwa Regionów” to ogólnopolski konkurs kulinarny, w którym reprezentacje Kół Gospodyń Wiejskich przygotowują regionalną potrawę w oparciu o własną recepturę i rodzime produkty. Celem przedsięwzięcia jest promocja produktów tradycyjnych i regionalnych z całej Polski, wsparcie lokalnych aktywności na rzecz promocji żywności regionalnej i tradycji kulinarnych, integracja lokalnych stowarzyszeń i społeczności województw oraz zachęcanie konsumentów do spożywania produktów wysokiej jakości oraz do turystyki kulinarnej. (więcej…)

Już są!  W końcu dotarły do nas nagrody, które nasza biblioteka wygrała w konkursie „Wspólne czytanie” organizowanym przez Kinder Bueno. Wygraliśmy dwie pufy do kącika czytelniczego oraz książki o równowartości 300 zł.

(więcej…)

Zapraszamy do udziału w konkursie na najpiękniejszą ozdobę świąteczną. Zgłoszenia przyjmowane są do 30 listopada 2019 r. w trzech kategoriach: Przedszkole, klasy I-IV i klasy V-VIII. Regulamin znajduje się w linku poniżej.

(więcej…)

14 listopada w Czytelni dla Dzieci MBP odbył się finał VIII Powiatowego Konkursu Recytatorskiego im. T. Zamoyskiego. Po gminnych eliminacjach 52 recytatorów zmierzyło się w naszej bibliotece, prezentując poezję lub prozę twórców związanych biografią z naszym regionem. Gratulujemy Julii Moskwie, Amelii Knap i Klaudii Śliwie! (więcej…)

Bardzo miło nam poinformować, że nasza biblioteka zajęła 150 miejsce w konkursie „Wspólne czytanie”, w którym wygraliśmy 300 zł na zakup książek i 2 pufy do kącika czytelniczego. Rywalizacja była zaciekła, ale się udało. Niedługo pufy zagoszczą już u nas na dobre, a pieniądze zostaną przeznaczone na książki dla najmłodszych.

(więcej…)

Zapraszamy serdecznie do wzięcia udziału w konkursie na najpiękniejszy wieniec dożynkowy. Termin zgłaszania wieńców mija 14 sierpnia 2019 r. Organizatorem konkursu jest Burmistrz Lubyczy Królewskiej i Centrum Promocji Kultury i Turystyki. (więcej…)

Przedstawiamy plan zajęć obowiązujący podczas wakacji w naszej bibliotece i Centrum Promocji Kultury i Turystyki. Na większość z nich obowiązują zapisy. Zapraszamy serdecznie na rajd pieszy i wycieczkę do Krasnobrodu, Guciowa i Zamościa. Dodatkowo planujemy zorganizować konkurs „Pokaż swój talent”. Regulamin i karty zgłoszeniowe zamieszczamy poniżej.

(więcej…)

Wszystkie prawa zastrzeżone - © 2020 Lubycza Czyta