Już są!  W końcu dotarły do nas nagrody, które nasza biblioteka wygrała w konkursie „Wspólne czytanie” organizowanym przez Kinder Bueno. Wygraliśmy dwie pufy do kącika czytelniczego oraz książki o równowartości 300 zł.

(więcej…)

Zapraszamy do udziału w konkursie na najpiękniejszą ozdobę świąteczną. Zgłoszenia przyjmowane są do 30 listopada 2019 r. w trzech kategoriach: Przedszkole, klasy I-IV i klasy V-VIII. Regulamin znajduje się w linku poniżej.

(więcej…)

14 listopada w Czytelni dla Dzieci MBP odbył się finał VIII Powiatowego Konkursu Recytatorskiego im. T. Zamoyskiego. Po gminnych eliminacjach 52 recytatorów zmierzyło się w naszej bibliotece, prezentując poezję lub prozę twórców związanych biografią z naszym regionem. Gratulujemy Julii Moskwie, Amelii Knap i Klaudii Śliwie! (więcej…)

Bardzo miło nam poinformować, że nasza biblioteka zajęła 150 miejsce w konkursie „Wspólne czytanie”, w którym wygraliśmy 300 zł na zakup książek i 2 pufy do kącika czytelniczego. Rywalizacja była zaciekła, ale się udało. Niedługo pufy zagoszczą już u nas na dobre, a pieniądze zostaną przeznaczone na książki dla najmłodszych.

(więcej…)

Zapraszamy serdecznie do wzięcia udziału w konkursie na najpiękniejszy wieniec dożynkowy. Termin zgłaszania wieńców mija 14 sierpnia 2019 r. Organizatorem konkursu jest Burmistrz Lubyczy Królewskiej i Centrum Promocji Kultury i Turystyki. (więcej…)

Przedstawiamy plan zajęć obowiązujący podczas wakacji w naszej bibliotece i Centrum Promocji Kultury i Turystyki. Na większość z nich obowiązują zapisy. Zapraszamy serdecznie na rajd pieszy i wycieczkę do Krasnobrodu, Guciowa i Zamościa. Dodatkowo planujemy zorganizować konkurs „Pokaż swój talent”. Regulamin i karty zgłoszeniowe zamieszczamy poniżej.

(więcej…)

Z okazji „Tygodnia Bibliotek” ogłaszamy konkurs plastyczny „Moja biblioteka marzeń”. Prace plastyczne należy dostarczyć do 14 maja (godz. 15.00) do siedziby biblioteki. Prace powinny być opisane zgodnie z wytycznymi zawartymi w regulaminie. Ogłoszenie wyników  i rozdanie nagród odbędzie się 15 maja podczas ogniska.

(więcej…)

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym „Selfie z książką” zorganizowanego w ramach Tygodnia Bibliotek. Zrób sobie zdjęcie z książką na tle charakterystycznego miejsca lub obiektu w naszej gminie i wygraj nagrody. Zdjęcia można wysyłać na adres e-mailowy: gbp.lubycza@vp.pl lub messengera biblioteki.

(więcej…)

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie na najpiękniejszy stroik i pisankę wielkanocną dzieci w wieku przedszkolnym, szkolnym i gimnazjalnym z terenu gminy Lubycza Królewska. Prace konkursowe można zgłaszać do 10 kwietnia 2019 r. wraz z kartami zgłoszeniowymi do etapu gminnego i powiatowego do naszej biblioteki. (więcej…)

Informujemy, że nasze zdolne solistki Amelia Knap i Julia Mucha w eliminacjach powiatowych, do Wojewódzkiego Konkursu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Śpiewający Słowik” zajęły 3 miejsce w swoich kategoriach wiekowych. Serdecznie gratulujemy! Amelia i Julia wygrały eliminacje gminne, tym samym zakwalifikowały się do udziału w eliminacjach powiatowych, które odbyły się 20 marca 2019 r. w Tomaszowie Lubelskim. (więcej…)

Wszystkie prawa zastrzeżone - © 2020 Lubycza Czyta